Vali Yurdakul: Allah rızası için çalışacağız

16 Şubat 2013 Cumartesi 09:40

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, artık parayla çalışma devrinin bittiğini, bundan sonra toplum yararına yapılan proje ve işlerde Allah rızası için çalışacaklarını söyledi.Vali Yurdakul, Bitlis’in Tatvan ilçesinde 0-18 yaş aralığındaki...

Vali Yurdakul: Allah rızası için çalışacağız

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, artık parayla çalışma devrinin bittiğini, bundan sonra toplum yararına yapılan proje ve işlerde Allah rızası için çalışacaklarını söyledi.

Vali Yurdakul, Bitlis’in Tatvan ilçesinde 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin topluma kazandırılması, maddi manevi duygularının canlandırılıp geleceğe yararlı bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan “Ey İnsan Projesi'nin tanıtım toplantısında konuştu. Projenin Bitlis merkez Tatvan ve Güroymak ilçelerinde uygulanacağını ve tamamen gönüllük esasına dayanacağını belirten Vali Veysel Yurdakul, “Proje kapsamında Bitlis merkez, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde gönüllü proje katılımcıları aracılığıyla okul ihtiyacı maddi ihtiyaçları, manevi destekleri toplum ahlak ve mili şuur bilinçlendirilmesi ayrıca tüm toplumsal konularda eksiği olan bireylere destek ve eğitim sağlanması ey insan projesi kapsamında gönüllüler tarafından sağlanacaktır. Bu yüzden artık toplumu, çocuklarımız, gençlerimizi yani ilgilendiren konularda parayla çalışma bir yana artık Allah rızası için çalışacağız.” dedi.

“ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Gönüllük esasına dayalı bu projede memleket ayırımı yapılmadığını, projenin tamamen hayırseverler tarafından karşılandığını aktaran Yurdakul, "Bu proje herhangi bir mesai anlayışı, parasal kaygı, bir makam ve kariyer kaygısı olmadan gönüllülerin çalışacağı bir projedir. Tamamen Allah rızası için insani ve insafa ait duygularla ve ölçülerle hareket ediyorlar. Projeye dahil olan arkadaşlarımızı kutluyorum. Çok önemli bir sorumluluğun altına ellerini koymuşlar. Bu çok önemli bir farklılık ve farkındalıktır. Ey İnsan Projesi'nin yüzde 70'i Bitlisli ve Bitlis dışından olan işadamlarımız tarafından karşılanıyor. Yardımlarını esirgemeyen işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Bitlis dışından yardım eden işadamları şehir farkı gözetmeden yardımlarını yaptılar, onlara ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“PROJEYLE DOĞU VE GÜNEYDOĞUNUN KADERİ DEĞİŞECEK”

Bitlis merkez ve ilçelerinde uygulanacak olan projenin proje bütçesi 5.5 milyon TL olduğunu bildiren Yurdakul, projeyle Güneydoğu ve Doğu Anadolu'nun kaderini değiştirebileceklerini kaydetti.

Yurdakul şöyle konuştu: "Bu hakimiyet topla, tüfekle, silahla değil sizlerin ince gönülleri, fedakarlıkları, adanmışlıkları anlayışlarıyla olacak. Öğretmenlik yapacak arkadaşlarımız ve öğrencilerimizin özellikle interaktif bir şekilde buluşmasını arzu ediyoruz. Bu arkadaşlarımızın bütün ihtiyaçlarında yanlarında olacağız. Devrede olan tek aktör öğretmenlerimiz olacak. Çocuklarımızın bütün ihtiyaçlarından tamamen öğretmenlerimiz tarafından tespit edildikten sonra karşılanacak. Bugün itibari ile depolarımız bu proje için ağzına kadar doldu. İstanbul'dan malzeme akışı devam ediyor. Bir çocuğun önemi büyüktür. Merkezde, kırsalda yaşayan bir tek çocuk, eğer kendi ruh düşüncesi ile buluşuyorsa bana göre harcanan paralar amacına ulaşmıştır. 14 bin 400 öğrenci bu projenin muhatabıdır."

Toplum yararına yapılan projelere kesinlikle parasal gözle bakılmaması gerektiğine dikkat çeken Vali Yurdakul, söz konusu toplum ve gençler olduğu zaman herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x