Valizle sigara kaçakçılığı polise takıldı: 5 gözaltı

19 Ocak 2013 Cumartesi 13:46

Eskişehir’de polis tarafından düzenlenen 5 ayrı operasyonda 7 bin 301 paket kaçak sigara ve 280 bin adet gümrük kaçağı filtreli sigara sarma kağıdı (makaron) ele geçirildi. Gümrük kaçağı malzemeleri valiz ve çuvallar içerisinde piyasa...

Valizle sigara kaçakçılığı polise takıldı: 5 gözaltı

Eskişehir’de polis tarafından düzenlenen 5 ayrı operasyonda 7 bin 301 paket kaçak sigara ve 280 bin adet gümrük kaçağı filtreli sigara sarma kağıdı (makaron) ele geçirildi. Gümrük kaçağı malzemeleri valiz ve çuvallar içerisinde piyasa sürmeye çalışan 5 kişi gözaltına alındı.

        İm Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gümrük kaçağı sigara ile mücadele kapsamında 7 ayrı noktaya eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, valiz ve çuvallara gizlenmiş 7 bin 301 adet gümrük kaçağı sigara ve 280 bin adet gümrük kaçağı filtreli sigara sarma kağıdı (makaron) ele geçirildi.

        Operasyonlarda kaçak sigaraları piyasaya sürmeye çalıştığı belirlenen M.A., H.H.U., B.Y., S.T., E.Ç. adlı şahıslar gözaltına alındı. Polis gümrük kaçağı sigara ve makaronları imha ederken, şüpheliler hakkında yasal işlem başlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x