Varto YBO öğrencileri, Türkiye birincisi oldu

18 Ocak 2013 Cuma 14:06

Varto Yatılı Bölge Ortaokulu(YBO) 3. sınıf öğrencileri Siyadar Bingöl ve Songül Meşe, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye genelinde yapılan Başarı Değerlendirme Sınavı'nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin...

Varto YBO öğrencileri, Türkiye birincisi oldu

Varto Yatılı Bölge Ortaokulu(YBO) 3. sınıf öğrencileri Siyadar Bingöl ve Songül Meşe, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye genelinde yapılan Başarı Değerlendirme Sınavı'nda 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Öğrencilerinin başarısını tebrik eden Varto YBO Müdürü Mehmet Sever, 3, 4, 7 ve 8. sınıflarda öğrencilerin dereceye girdiğini belirtti. Öğrencilerin başarılı olması için ellerinden gelen her türlü gayreti sarf ettiklerini ifade eden Sever, öğrenciler arasında sıkı bir dayanışma ve ders çalışma isteğinin olduğunu kaydetti. Öğretmenlerin büyük fedakarlıklar gösterdiğini açıklayan Sever, "MEB tarafından Türkiye genelinde yapılan Başarı Değerlendirme Sınavı'nda 3. sınıf öğrencilerimizden Siyadar Bingöl ve Songül Meşe 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular. Sınavda 400 ve üzeri puan alan öğrencilerimize okulumuz tarafından çeşitli hediyeler verildi. Başarılı öğrencilerimizden bazıları. 3. sınıflarda Siyadar Bingöl 500 puanla Türkiye birincisi, 3. sınıflarda Songül Meşe 500 puanla Türkiye birincisi, 4. sınıflarda Serhat Aslan 496 puanla ilçe ikincisi, 6. sınıflarda Eda Aktaş 467 puanla ilçe birincisi, 7. sınıflarda Umut Bektaş 461 puanla ilçe ikincisi, 8. sınıflarda Adnan Kaçar 481 puanla ilçe birincisi ve daha birçok diğer derecelerimiz. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x