Viranşehirli bayanlara nezaket kuralları eğitimi veriliyor

02 Şubat 2013 Cumartesi 14:07

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde SODES Projesi kapsamında temel görgü ve nezaket kuralları geliştirme semineri veriliyor.Viranşehir Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen seminer Gölbaşı Kadın...

Viranşehirli bayanlara nezaket kuralları eğitimi veriliyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde SODES Projesi kapsamında temel görgü ve nezaket kuralları geliştirme semineri veriliyor.
Viranşehir Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen seminer Gölbaşı Kadın Kültür Merkezi'nde Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Ermiş tarafından veriliyor. Kursa 53 bayan katılıyor. Seminerde kamusal, sosyal ve özel yaşamda bay bayan ilişkileri, bay bayan ilişlerinde desteklenen temel davranışlar, kaçınılması gereken beden davranışları ve psikolojik farklıklar ele alınıyor.

Müdür Yardımcısı Selami Ermiş ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanun hakkında gereken bilinmesi gereken temel hususlarında seminerde ele alındığına dikkati çekti. Ermiş, seminerlerin ilgiyle takip edildiğini de vurguladı.


Kursa katılan Rojbin Timur kursa okumayan bayanların daha fazla etkilenip bilgi sahibi olduklarını, bu sayede evdeki ilişkilerin de artık seviye kazanacağına inandığını söyledi.

Rahime Yaşlı da kurs sayesinde insanların daha kıymetli olduğunu öğrendiğini, çocukların daha kıymetli ve eğitilmesi gerektiğine inandığını söyledi. İlçede aşiretçiğin çok yaygın ve yanlış uygulandığını ufak iki çocuğun kavgasının büyükler tarafından devam ettirildiğinin yanlışlığını gördüklerini de anlattı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x