Viranşehirli öğrenciler Filipinli öğretmenle piknik yaptı

07 Şubat 2013 Perşembe 13:37

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde faaliyet gösteren Çağlayan Baran Koleji öğrencileri, Filipinli İngilizce öğretmenleri Ms. Jovey ile Eyyup Nebi beldesinde piknik yaptı.        Ms. Jovey, öğrencilerin...

Viranşehirli öğrenciler Filipinli öğretmenle piknik yaptı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde faaliyet gösteren Çağlayan Baran Koleji öğrencileri, Filipinli İngilizce öğretmenleri Ms. Jovey ile Eyyup Nebi beldesinde piknik yaptı.

        Ms. Jovey, öğrencilerin sıcak kanlılığının kendisini etkilediğini söyledi. Son iki yıldır yaz ve kış okulları düzenlediklerini belirten Çağlayan Baran Koleji Müdürü Bekir Sabuncu ise öğrencilerinin yarıyıl tatillerini öğrenerek geçirdiklerini söyledi. Sabuncu, Ms. Jovey tarafından öğrencilerine 6 gün boyunca İngilizce dersi verildiğini, Amerika ve İngiltere’den sonra en çok İngilizce dilinin Filipinler'de konuşulduğunu ifade etti. Gelen öğretmenin deneyimlerinden faydalanmak istediklerini dile getiren Sabuncu, sosyal etkinlikler çerçevesinde öğrencilerin yabancı öğretmenleri ile birlikte piknik yaptıklarını, ilçedeki birçok mağaza ve markete birlikte giderek yabancı dillerini güçlendirdiklerini ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x