Yakamoz Hanımlar Derneği 2. Bahar Şenliği düzenlendi

09 Mayıs 2015 Cumartesi 15:39

İzmir'in Aliağa ilçesinde, Yakamoz Hanımlar Derneği tarafından düzenlenen 2. Bahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Aliağa Açıkhava Tiyatrosu'ndaki şenliğe, çok sayıda kişi katıldı. Dün öğleden sonra başlayan şenlik kapsamında...

Yakamoz Hanımlar Derneği 2. Bahar Şenliği düzenlendi

İzmir'in Aliağa ilçesinde, Yakamoz Hanımlar Derneği tarafından düzenlenen 2. Bahar Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Aliağa Açıkhava Tiyatrosu'ndaki şenliğe, çok sayıda kişi katıldı. Dün öğleden sonra başlayan şenlik kapsamında çeşitli takı ve aksesuarların yanısıra ev yemekleri satışa sunuldu. Palyaçolar, çocukların hoş vakit geçirmesi için uğraştı.

Programda konuşan Yakamoz Hanımlar Derneği Başkanı Meryem Yurtdaş dayanışma, kişisel gelişim, aile içi iletişim, öğrencilere yardım gibi birçok alanda sosyal ve kültürel faaliyetler yaptıklarını belirterek, bu çalışmalar doğrultusunda Aliağa halkından destek istedi. Şenlik kapsamındaki yemek yarışmasının sunuculuğunu, televizyon programcısı Murat Yeni yaptı. Çorbalar, zeytinyağlılar, pilav çeşitleri, et yemekleri, börekler, yaş pastalar ve şerbetli tatlılar olmak üzere yedi kategorideki yarışmanın jürisinde Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Radyo Sahil Haber Müdürü Yunus Yeşilöz, Aliağa Belediye Meclisi Üyesi Bahar Deniz, Sonay Özoğuz ve Yusuf Arutlu yer aldı. Zeytinyağlılar kategorisinde Gülsevim Ural zeytinyağlı enginar, böreklerde Aysun Yiğitalp Arnavut böreği, pilavlarda Şerife Mert hamsili pilav, çorbalarda Sevgi Çetin topalak çorbası, şerbetli tatlılarda Hamide Kesim cevizli baklava, yaş pastalarda Özge Bilici süslü pasta, etli yemeklerde Şule Uygutalp ciğer tablaması ile birincilik ödülünü aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x