Yazılan reçeteye sinirlenen çift, doktor ve hastasını darp etti iddiası

24 Ocak 2013 Perşembe 17:09

Kocaeli’nde bir aile sağlık merkezine giden karı koca, yazılan reçeteye sinirlenerek, görevli doktor ve hastasını darp ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan çift, adliyeye sevk edildi.İddiaya göre, İzmit...

Yazılan reçeteye sinirlenen çift, doktor ve hastasını darp etti iddiası

Kocaeli’nde bir aile sağlık merkezine giden karı koca, yazılan reçeteye sinirlenerek, görevli doktor ve hastasını darp ettikleri iddiasıyla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan çift, adliyeye sevk edildi.

İddiaya göre, İzmit Yenimahalle’de ikamet eden Pelin B. (27) ve kocası Necip B. (34), sabah saatlerinde Yenimahalle Aile Sağlık Merkezi'ne gitti. Pelin B., sağlık merkezinde görevli doktora midesinin bulandığını söyledi. Doktor, kendisine bir reçete yazdı. Karı koca, reçeteyi alıp gittikten 10 dakika sonra sağlık merkezine tekrar geldi. Doktor Işıl Saka (47), içeride Mehmet Ç. isimli hastayı muayene ederken, Pelin B. içeriye girdi ve doktora saldırdı. Bu esnada içeride bulunan hasta Mehmet Ç., araya girerek engel olmaya çalıştı. Ancak Pelin B.'nin dışarıda duran eşi Necip B. de içeri girdi ve Mehmet Ç.'ye saldırdı. Mehmet Ç. saldırının etkisiyle yere düştü.

Olay sonrası, karı koca sağlık merkezinden ayrıldı. Doktor ve hastası, polise haber vererek şahıslardan şikâyetçi oldu. Polis, karı kocayı kısa sürede gözaltına aldı. Pelin B., polisteki ifadesinde, hamile olduğunu, buna rağmen doktorun kendilerine hamile insanlara zarar verecek bir ilaç verdiğini, geri döndüklerinde kendilerini dışarı çıkarmak istediğini, hakaret edip saldırınca olayın geliştiğini ileri sürdü. Çift, emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x