Yenimahalle-Şentepe teleferiği 1 Mart’a kadar hizmet dışı

26 Şubat 2015 Perşembe 11:32

Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren Teleferik hattının 2. etabının entegrasyonu yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, 2. Etap kabinlerinin...

Yenimahalle-Şentepe teleferiği 1 Mart'a kadar hizmet dışı

Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren Teleferik hattının 2. etabının entegrasyonu yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, 2. Etap kabinlerinin halatlara takılması nedeniyle teleferik hattı, bugünden (26 Şubat Perşembe) itibaren 1 Mart Pazar gününe kadar hizmet veremeyecek.

EGO yetkilileri açıklamada, teleferik hattının yapım çalışmalarının iki aşama olarak planlandığını hatırlatarak, 1. etabı hizmette olan teleferik hattının, 2. etap ile entegrasyon çalışmalarının yapıldığını bildirdi. Yetkililer, geçen yıl Haziran ayından bu yana hizmette olan 1. etap Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı'nın devamı niteliğindeki 2. etap hattın, entegrasyon çalışmaları nedeniyle 3 gün süreyle hizmet veremeyeceğini, bu süre içinde ise vatandaşların ulaşımlarını EGO otobüsleri ile yapabileceklerini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x