Yenimahalle’de öğrencilere göz muayenesi

21 Nisan 2015 Salı 09:57

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Yakacık Mahallesi’nde bulunan İsmet Kurtuluş İlkokulu’nun 500 öğrencisini göz taramasından geçirdi.Belediye servisleriyle Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi...

Yenimahalle'de öğrencilere göz muayenesi

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Yakacık Mahallesi’nde bulunan İsmet Kurtuluş İlkokulu’nun 500 öğrencisini göz taramasından geçirdi.
Belediye servisleriyle Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi İskitler Ek Binası’na götürülen öğrenciler, göz muayenesinden geçti. Gözlerinde problem teşhis edilen 75 öğrenciye gözlük reçetesi yazıldı.

GÖZLÜKLER BAŞKAN YAŞAR’DAN

Muayenenin ardından öğrenciler, velileri ve öğretmenleri ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti. “Her şeyin başı sağlık” diyen Yaşar, öğrencilerden sağlıklarına dikkat etmelerini istedi. Öğrencilere gözlüklerini hediye eden Yaşar, “Gözlüklerinizi daima kullanın. Çünkü gözlüklerinizi kullanmazsanız gözleriniz daha çok bozulur ve numaralar ilerler. Her şey sizler için.” dedi.

Makamında ağırladığı öğrencilere gözlükleri tek tek elleriyle takan Yaşar, emeği geçen herkese teşekkür ederek, diğer okullarda da taramaların devam edeceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x