Yerköy zabıtası kaldırımları işgal eden araçlara ve işyerlerine ceza kesti

26 Şubat 2015 Perşembe 17:58

Yozgat’ın Yerköy Belediyesi zabıta ekipleri, hatalı araç parklarının önüne geçmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fotoğraf makinesi ile gezen ekipler, özellikle kaldırımlara park eden araçlara cezai işlem uyguluyor. Ekipler hatalı...

Yerköy zabıtası kaldırımları işgal eden araçlara ve işyerlerine ceza kesti

Yozgat’ın Yerköy Belediyesi zabıta ekipleri, hatalı araç parklarının önüne geçmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Fotoğraf makinesi ile gezen ekipler, özellikle kaldırımlara park eden araçlara cezai işlem uyguluyor. Ekipler hatalı parkın yanı sıra kaldırım işgali konusunda da esnafları da uyarıyor.

Yerköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İlçe Trafik Komisyonu’nun trafiğe kapalı alanlar ve kaldırımlarla ilgili kararı ve Zabıta Talimatnamesinin 62. maddesine göre hatalı araç parklarına cezai işlem uyguluyor. Zabıta ekipleri, uygulama kapsamında belediye sınırları içinde hatalı park etmiş araçların fotoğrafını çekerek plakasının açıkça görüldüğü fotoğrafları üst yazı ile Emniyet Müdürlüğü’ne göndererek plakaların adreslerinin alındığını ve cezai işlem uygulanan araç sahiplerine tebliğ edildiğini belirtti. Ekipler, uygulama kapsamında fotoğrafları çekilen araç sahiplerinin hiçbir itiraz hakkının kalmadığını belirterek, sürücülerden araçlarını hatalı park etmemeleri konusunda uyardı.

Vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek belediye zabıta ekiplerine teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x