Yerleşim yerlerindeki demiryolu sınırları ihata altına alınıyor

14 Şubat 2013 Perşembe 15:22

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (TCDD) Türkiye genelinde başlattığı çalışma ile yerleşim yerlerindeki demiryolu sahaları ihata altına alınıyor. Yapılacak çalışmalara Yozgat’ın Yerköy İlçesi demiryolu alanı da dahil...

Yerleşim yerlerindeki demiryolu sınırları ihata altına alınıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın (TCDD) Türkiye genelinde başlattığı çalışma ile yerleşim yerlerindeki demiryolu sahaları ihata altına alınıyor. Yapılacak çalışmalara Yozgat’ın Yerköy İlçesi demiryolu alanı da dahil edildi.

TCDD Yerköy Gar Müdür Vekili Kenan Cürül, yaptığı açıklamada, demiryolu sahasının ihata altına alınmasıyla hem demiryolları adına hem de vatandaşlar adına güzel bir işin yapılmış olacağını söyledi. Cürül, "Yapılan bu çalışmayla demiryolu sahasında zaman zaman meydana gelen kazalarda gerek insan gerekse hayvan can kayıpları yaşanmaktaydı. Demiryolu sahasındaki her türlü manevralarımızı bir kazaya sebebiyet vermemek için azami gayretle yapıyorduk bu da zaman ve iş kaybı getiriyordu. Öte yandan taşıdığımız eşyalarında güvenliğini sağlamak durumundaydık, çalışmalar tamamlandığında bir rahatlama yaşayacağız ve hizmet kalitemiz artacaktır. Üst geçit köprüsü ayağından başlayıp Çanakkale seramik fabrikasında bitecek olan koruma alanı, daha sonra yapılacak çevre düzenlemesiyle ilçemize güzellik anlamında çok şey katacaktır. Biz bu yapılan hizmetleri vatandaşlarımızın iyiliği yönünde yapılan bir çalışma olarak görüyoruz ve maliyeti yüksek bu çalışmamıza Yerköy halkının da sahip çıkmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x