Yetiştirme yurdundan mezun olanlara iş müjdesi

10 Nisan 2015 Cuma 18:13

Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YURT AY DER) Başkanı Recep Çirik, yetiştirme yurdundan mezun olanlara Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilmeleri için 3 bin 163 kadronun tahsis edildiğini söyledi....

Yetiştirme yurdundan mezun olanlara iş müjdesi

Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YURT AY DER) Başkanı Recep Çirik, yetiştirme yurdundan mezun olanlara Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilmeleri için 3 bin 163 kadronun tahsis edildiğini söyledi.

Gazetecilere açıklama yapan Recep Çirik, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nun ek 1. maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için nisan ayı içerisinde toplam 3163 kadro/pozisyon için yerleştirme yapılacağını belirtti. Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan 908 adedine KPSS sonuçlarına göre, 2255 adedine kura sonuçlarına göre yerleştirme yapılacağını dile getiren Çirik, “Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 10 Nisan 2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı’nın dpb.gov.tr adresinde ve turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Adayların söz konusu yerleştirme işlemlerinin Devlet Personel Başkanlığı’nca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır. Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen kişiler katılabileceklerdir. Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir. Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir. Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23.59’da sona erecektir. Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x