Yıldırım Koleji’nde Kanuni rüzgarı esti

04 Ocak 2013 Cuma 17:18

Zonguldak’ın Ereğli Özel Yıldırım Koleji, Ufuk Turu Seminerleri’ne bir yenisini ekledi. Seminerler ile öğrencilerin tarihi olaylara bakarken geniş açılı bir düşünce tarzı geliştirebilmeleri hedefleniyor.        Tarihçi...

Yıldırım Koleji'nde Kanuni rüzgarı esti

Zonguldak’ın Ereğli Özel Yıldırım Koleji, Ufuk Turu Seminerleri’ne bir yenisini ekledi. Seminerler ile öğrencilerin tarihi olaylara bakarken geniş açılı bir düşünce tarzı geliştirebilmeleri hedefleniyor.

        Tarihçi yazar Talha Uğurluel’in konuk olduğu seminerin konusu 'Osmanlı’da Kanuni Sultan Süleyman dönemi, Hürrem Sultan ve bu konudaki çarpıtmalar'dı. Talha Uğurluel konuyla ilgili şunları söyledi: “Yaşadığı dönem itibari ile Cihan’ın takdirini kazanmış, örnek bir hayat ve liderlik yapmış olan bir ulu padişahın ve onun onlarca hayrat ile halkın gönlünde taht kurmuş, annemiz hükmündeki zevcesinin maalesef bugün ekranlarda hiç hak etmedikleri bir şekilde karalanması milletimiz adına üzüntü verici."

        Seminerin sonunda öğrencilere kitaplarını imzalayan Uğurluel, öğrencilerin tarih merakı, tarih bilgi düzeyi ve şuurunun kendisini çok memnun ettiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x