Yol kapatmak isteyen grupla, güvenlik güçleri arasında arbede çıktı

23 Aralık 2012 Pazar 17:57

Kahramanmaraş’ta 1978 yılında yaşanan olayları anmak için şehir merkezine girmek isteyen ve Narlı gişelerinde durdurulan vatandaşlar, yolu kapatmak isteyince güvenlik güçleri ile aralarında arbede çıktı. Eylemcilerin bir kısmı Emniyete...

Yol kapatmak isteyen grupla, güvenlik güçleri arasında arbede çıktı

Kahramanmaraş’ta 1978 yılında yaşanan olayları anmak için şehir merkezine girmek isteyen ve Narlı gişelerinde durdurulan vatandaşlar, yolu kapatmak isteyince güvenlik güçleri ile aralarında arbede çıktı. Eylemcilerin bir kısmı Emniyete ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'na(TOMA) taşlı saldırı da bulundu. Çıkan arbedede 3 kişi yaralandı.

Narlı gişelerine yakın bölgede sabah saatlerinden itibaren bekleyen 5 otobüslük grup, Kahramanmaraş Valiliği’nin şehir merkezine giriş izni vermemesi kararını uygulayan emniyet güçleri ile tartıştı. Burada polis ve jandarma ekipleri ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen Devrimci Alevi Komitesi'nin de aralarında bulunduğu grup arasında arbede yaşandı. Güvenlik güçleri yolu trafiğe kapatmaya çalışan gruba müdahale etmek zorunda kaldı. Yapılan müdahale sonucu 3 kişi yaralandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x