Yozgat’ta ÇATAK Projesi tanıtım çalışmaları devam ediyor

07 Nisan 2015 Salı 18:16

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) Projesi kapsamında ilçe ve köylerde bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin...

Yozgat'ta ÇATAK Projesi tanıtım çalışmaları devam ediyor

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) Projesi kapsamında ilçe ve köylerde bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2015 yılında Yozgat’ın bütün ilçelerinin ÇATAK projesi kapsamına alınması uygun görüldüğünü söyledi. Özdemir, “Çiftçilerimizin, üreticilerimizin ÇATAK Projesinden yararlanmasını sağlamak için ilgili şube müdürlüğü personelimiz tarafından ilçe ve köylerimizde bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Yapılan tanıtım toplantılarında ÇATAK projesi kapsamında yapılacak çalışmalar ve çiftçilerimize yapılacak desteklemeler hakkında bilgiler veriliyor. Amacımız çiftçilerimizin bu projelerden faydalanmasını sağlamaktır.” diye konuştu.

Özdemir, ÇATAK Projesinin anıza ekim, damla sulama sistemleri, ahır gübresi uygulamaları gibi toprak ve çevreyi korumayı amaçlayan bir çok uygulama ile birlikte yürütüldüğünü ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x