Yusuf Ziya Yılmaz, beldelerin belediye başkanlarıyla bir araya geldi

01 Şubat 2013 Cuma 17:52

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yasa ile kapatılacak olan belde belediyelerinin başkanları ile bir araya geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliğinin katkıları ile yaptırılan parkları...

Yusuf Ziya Yılmaz, beldelerin belediye başkanlarıyla bir araya geldi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yeni yasa ile kapatılacak olan belde belediyelerinin başkanları ile bir araya geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliğinin katkıları ile yaptırılan parkları inceleme gezisine çıkan Başkan Yılmaz, üçüncü turda Çarşamba ilçesine bağlı Ağcagüney, Dikbıyık, Hürriyet ve Çınarlık beldelerini gezerek incelemelerde bulundu. Gittiği beldelerde parkları inceleyen ve beldelerin genel sıkıntıları ile ilgili belediye başkanlarından bilgi alan Yılmaz vatandaşlarla da sohbet ederek çocuklara hediyeler verdi.Yılmaz son olarak gittiği Çınarlık Belde Belediyesi’nde Başkan Nihat Soğuk tarafından organize edilen ve yeni yasa ile kurumsal olarak kapatılacak olan belde belediyelerinin başkanlarının bir araya geldiği toplantıya katıldı. Yılmaz burada yaptığı konuşmada 2014 yılında yapılacak olan seçimlerden sonra tüzel kişilikleri kaldırılacak olan belde belediyesinin başkanları ile bir arada oldukların belirterek; “Nihat Bey yeni süreçle ilgili tavsiyelerimizi paylaşmak, önlemlerimizin ne olabileceğini ve hizmetlerin aksamaması için neler yapılabileceğini konuşmak adına sizleri bir araya getirmiş sağ olsun. Katıldığınız için sizlere de teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar hakikaten Türk kamu yönetiminin bugüne kadar almış olduğu önemli ve radikal kararlardan birisi bu kadar büyük oranda belde belediyesi kapatılıyor. Bu karar tabii buralarda yaşayan ya da yöneticilik yapan vatandaşlarımızda bazı endişelere neden oldu. Hizmetlerde kopukluk olacak mı? Devam eden hizmetler aksayacak mı? Yeni hizmetler zamanında ve yeterli getirilebilecek mi? Gibi. Arkadaşlar hiç endişe etmeyin. Bakın göreceksiniz hiçbir kopukluk olmayacak. Hizmetler tıkır tıkır devam edecek hatta artan bir tempo ve kalitede devam edecek. Bunlarla ilgili hiçbir tereddüttüm yok.” diye konuştu.

Gezdiği beldelerdeki en önemli eksikliğin yol sorunu olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz birde öz eleştiri yaparak, “Maalesef elimizde olan malzemeyle sağlamını ve iyisini nasıl yaparız diye değil de, daha fazlasını daha uzununu nasıl yaparımın olayına girdik.” dedi. 21. yüzyılda hala evlerindeki musluktan kana kana su içemeyenler olduğunu anımsatan Başkan Yılmaz, artık su sorununu halletmeleri gerektiğini evinde içtiği suyla ilgili endişeleri olan kimsenin kalmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Yılmaz’a gezisi sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar eşlik ederken Çınarlık Belde Belediyesi’nde yapılan toplantıya şunlar katıldı; Bafra Çetinkaya Belde Belediye Başkanı Hadi Sezer, Bafra Kolay Belde Belediye Başkanı Dursun Aygün, Çarşamba Ağcagüney Belde Belediye Başkanı Kemal Öztürk, Çarşamba Çınarlık Belde Belediye Başkanı Nihat Soğuk, Çarşamba Hürriyet Belde Belediye Başkanı Mehmet Aydın, Çarşamba Dikbıyık Belde Belediye Başkanı Kemal Ayan, Havza Bekdiğin Belde Belediye Başkanı Halit Ulusoy, Havza Ilıca Belde Belediye Başkanı Erol Pepeç, Terme Evci Belde Belediye Başkanı Mustafa Gökçe, Terme Gölyazı Belde Belediye Başkanı İsa Baş, Terme Kocaman Belde Belediye Başkanı İsmail Sezai Uzun, Terme Kozluk Belde Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Sakarlı Belde Belediye Başkanı Hidayet Erden, Vezirköprü Narlısaray Belde Belediye Başkanı Ali İhsan Üzer.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x