Yuva beldesi eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi olacak

16 Şubat 2013 Cumartesi 12:03

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım" projesi, Antalya'nın Elmalı ilçesine bağlı Yuva beldesinde hayat buluyor. Yuva Belediyesi, asırlık evleri restore ettirerek kültür, tarih ve eko turizme açıyor....

Yuva beldesi eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım" projesi, Antalya'nın Elmalı ilçesine bağlı Yuva beldesinde hayat buluyor. Yuva Belediyesi, asırlık evleri restore ettirerek kültür, tarih ve eko turizme açıyor. Belediye Başkanı Hüseyin Şahin, Antalya'nın ikinci Safranbolu'su olan Elmalı'da tarihî köy evlerinin restorasyonuyla bölgede çiftlik evi, kültür, tarih, yayla ve kırsal alan turizmini yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada bozulmayan tarih dokusu, binlerce yıllık geçmişi ve iklim yapısıyla Yuva'nın, UNESCO'nun dünyanın en yaşanılır yerleri arasında gösterdiği beldelerden biri olduğunu kaydetti. Şahin, "Tarihî konaklarımızla dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turistleri ağırlamak istiyoruz. Yuva, önümüzdeki yıllarda yayla ve eko turizminin öncüsü olacaktır. On tane konağımızda, yerli ve yabancı turistleri tarihî bir yolculuğa çıkarmak istiyoruz. Tanıtımlarla Yuva'yı eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi yapacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x