'Yüz Güler Yüz Projesi' ile gençler Konya'yı gezdi

08 Şubat 2013 Cuma 17:33

'Yüz Güler Yüz Projesi' kapsamında, uçakla Ankara’ya, oradan da Konya’ya düzenlenen geziye katılan 50 erkek ve 50 kız öğrenci Adıyaman’a döndü.        'Yüz Güler Yüz Projesi', gençlerin sosyalleşmesine,...

'Yüz Güler Yüz Projesi' ile gençler Konya'yı gezdi

'Yüz Güler Yüz Projesi' kapsamında, uçakla Ankara’ya, oradan da Konya’ya düzenlenen geziye katılan 50 erkek ve 50 kız öğrenci Adıyaman’a döndü.

        'Yüz Güler Yüz Projesi', gençlerin sosyalleşmesine, kişisel gelişimlerinin oluşmasına, kendilerini ifade edebilmelerine, öz güvenlerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Gençler, gittikleri Konya’da Mevlana Müzesi ve Şems-i Tebrizi Türbesi'ni ziyaret etti, sema gösterisi izledi. Konya'nın tarihini tanıtan yerlerin dışında düzenlenen aktivitelere diğer illerden gelen gençlerle birlikte katılan Adıyamanlı gençler geziden memnun kaldı.

        Uçakla keyifli bir seyahate çıkan öğrenciler, hızlı trene de binmenin heyecanını yaşadı. Gençler, proje sayesinde farklı bir ili görebilme imkanına sahip oldukları için duydukları memnuniyeti ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x