Yüz nakli isteyen Şadi Durmuş’ a devlet eli uzanıyor

17 Ocak 2013 Perşembe 16:58

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Korkut Eren, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti. Ziyarette 16 yaşında maganda kurşunu ile vurulan ve yüzünde yara oluşan Şadi Durmuş’a yardım eli uzatılacağı da ifade edildi....

Yüz nakli isteyen Şadi Durmuş' a devlet eli uzanıyor

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Korkut Eren, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti. Ziyarette 16 yaşında maganda kurşunu ile vurulan ve yüzünde yara oluşan Şadi Durmuş’a yardım eli uzatılacağı da ifade edildi.

1970’de maganda kurşunun isabet etmesi soncu yüzünde tahribat oluşan ve yüz nakli isteyen Şadi Durmuş (59) ile ilgili gelişmeleri de anlatan Dr. Eren, "Hastanın durumu ile ilgili Sayın Kaymakamımızla görüşerek bilgilerini aldık. Öncelikle Zonguldak Atatürk Devlet hastanesi’ndeki plastik cerrahi uzmanımızla görüştürdük. Hasta üzerinde Zonguldak sınırları içerisindeki sağlık merkezlerinde neler yapılabileceği konusunda çalışmalar başlatıldı. İl genelinde olmadığı takdirde il dışında neler olabileceği üzerinde görüş ve düşünceler oluşturuldu. Hasta ile yakından ilgileneceğiz. Ayrıca Sayın Kaymakamımıza da bilgi vereceğiz." dedi.

Kaymakam Çay da, bu vesileyle vatandaşın sıkıntısının giderilmesinden mutluluk duyacağını ifade etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x