Zabıt katipleri kurum içi klavye sınavı iptal edildi

18 Nisan 2013 Perşembe 11:51

Adalet Bakanlığı, zabıt katiplerinin klavye kullanımıyla ilgili tekrar kurum içi sınava tabi tutulması için yayımladığı genelgeyi geri çekti.Genelgeye tepki gösteren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, önce Memur-Sen Genel Başkanı...

Zabıt katipleri kurum içi klavye sınavı iptal edildi

Adalet Bakanlığı, zabıt katiplerinin klavye kullanımıyla ilgili tekrar kurum içi sınava tabi tutulması için yayımladığı genelgeyi geri çekti.

Genelgeye tepki gösteren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, önce Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile toplantıda bir araya gelerek, iş güvencesine saldırı olarak nitelediği genelgenin iptalinin sağlanması için görüştü.

Gündoğdu da Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e genelgenin iş barışını tehdit ettiği gerekçesiyle iptal edilmesi talebini iletti.

Ardından Yusuf Yazgan da Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem’i ziyaret etti. Adalet Bakanlığı’nda yetkili sendika olduklarını hatırlatan Yazgan, adalet çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozduğunu ve genelgenin geri çekilmesini talep etti.

Görüşmeler sonrası Müsteşar Birol Erdem, genelgenin geri çekileceğini belirterek konuyla ilgili bakanlık teşkilatları ve cumhuriyet başsavcılıklarına resmi yazı gönderileceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x