Zamanında küpeleme yaptırmayanlara 731 lira idari para cezası

02 Ağustos 2015 Pazar 13:43

Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yeşim Tıravoğlu Demirtaş, yeni doğan kuzuların ve oğlakların 30 gün içinde kayıt altına alınması gerektiğini söyledi. ​5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve...

Zamanında küpeleme yaptırmayanlara 731 lira idari para cezası

Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yeşim Tıravoğlu Demirtaş, yeni doğan kuzuların ve oğlakların 30 gün içinde kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

​5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun hayvan sahiplerine sorumluluklar yüklediğini belirten Demirtaş, hayvan sahiplerinin alım satım yaptıkları hayvanları 7, yeni doğan buzağıları 7, yeni doğan kuzularını ve oğlaklarını 30 gün, hayvanların ölümü ve işletmelerinde zorunlu kesim bilgilerinin 30 gün içinde bildirilmesinin zorunlu olduğunu kaydetti.

Hayvanların kulaklarından düşen küpelerin 30 gün içinde ilçe müdürlüklerine bildirilme zorunluluğu olduğunun altını çizen Demirtaş, "Aksi takdirde hayvanların hareket, doğum, ölüm bildirimlerini yasal süresi içerisinde yapmayanlara, hayvanlarını zamanında küpeletmeyenlere işletme başına 731 lira idari para cezası uygulanacaktır." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x