Zonguldak'ta bir çocuğun su tankerine düştüğü ihbarı, asılsız çıktı

21 Ocak 2013 Pazartesi 12:04

Zonguldak’ta bir çocuğun su tankerine düştüğü ihbarı, ekipleri harekete geçirdi. Kent merkezinde eski lavuar(kömür yıkama tesisi) kulelerinin yanındaki su tankerinin içine bir çocuğun düştüğü ihbarını alan Zonguldak Belediyesi İtfaiye...

Zonguldak'ta bir çocuğun su tankerine düştüğü ihbarı, asılsız çıktı

Zonguldak’ta bir çocuğun su tankerine düştüğü ihbarı, ekipleri harekete geçirdi.

Kent merkezinde eski lavuar(kömür yıkama tesisi) kulelerinin yanındaki su tankerinin içine bir çocuğun düştüğü ihbarını alan Zonguldak Belediyesi İtfaiye ekipleri ile polis ve 112 Acil Sağlık görevlileri, olay yerine akın etti.

Vatandaşların da korku içinde beklediği olayla ilgili tankerine içine giren ve bütün bölmelerini kontrol eden itfaiye ekipleri, çocuğa rastlamadı. Tankere bir kez daha girerek detaylı inceleme yapan ekipler, herhangi bir bulguya rastlamayınca ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.


Gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdür Yardımcısı Aydın Yıldırım, “Bize yapılan ihbarda lavuarda kulelerin orada su tankına çocuk düştüğü söylendi. Tankın içini ve bölmelerini gezdik, herhangi bir şey çıkmadı. İhbar, bizim 110’a geldi. Biz ihbarı alır almaz olay yerine geldik. İhbarı yapan kim bilmiyorum.” dedi.

Tankerde herhangi bir bulguya rastlanmaması üzerine rahat bir nefes alan vatandaşlar ise olay yerinden uzaklaştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x