MHP’li Mehmet Parsak, Ala’nın ‘Peygamber bile kibre kapıldı’ sözlerine Meclis’te hatırlatınca tansiyon yükseldi. Ala, kapı kırma talimatını daha ileri taşıdı: “Mevzuatı değiştirmek için burdayız. Tankın üzerine çıkar, kapıları kırarız.”

MHP'li Parsak'a kürsüden cevap veren Bakan Ala, “Paralelci yalanı bana izafe ederek bana söyledi. Ben İmama hatip mezunuyum. Dinin ne demek olduğunu anlatacak kadar birikime sahibim. Bu konuya biz başkoymuşuz. Kuran, sünnet dediğimiz zaman kendi hayatımızı feda edecek kadar. Siyaset yapma nedenimiz dünyaya geliş nedemizine hizmet” dedi.

TANKA ÇIKAR, KAPIYI KIRARIZ

Bakan, ‘kapı kırma' talimatına açıklık getirirken ilginç bir örnek verdi: “Mevzuatı değiştirmek için buradayız. Türkiyede bir darbe teşebbüsü olmuştur. Tankla gelmişlerse tankın üzerine çıkarız, eğer kapıların arkasında planlarlarsa kapıları kırarız.”

HADDİN BİL, ÖZÜR DİLE

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ayağa kalkarak bakana “Bakan haddini bilsin. Dinimizi senden öğrenecek değiliz. Özür dile, biraz nedamet getirin, ses kaydın var” diye tepki gösterdi.