Hem Meslek Edin Hem Para Kazan! İŞKUR Haftalık 760 TL

17 Şubat 2021 Çarşamba 18:07

Hem meslek edinmek hem de meslek edinirken bile para kazanmak istiyorsanız İŞKUR tarafından İl ve İlçe bazında açılan iş başı eğitim programı (İEP) tam size göre bir fırsat.

Hem Meslek Edin Hem Para Kazan! İŞKUR Haftalık 760 TL

İŞKUR resmi internet sayfasında yaptığı duyurularda, Mardin İli Nusaybin, İzmir İli Kemalpaşa, Kütahya Merkez ve Burdur İli Bucak olmak üzere iş garantili İş Başı Eğitim Programı dahilinde farklı branşlarda yetiştirilmek üzere kursiyerler alınacağı belirtiliyor.

3.500 TL İŞKUR'dan maaşla sınavsız personel alımı başvuru şartları

Kursiyer Adaylarında aranan nitelikler nelerdir

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmanız, 15 yaşını doldurmuş olmanız, Kurs verilecek olan İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamanız, Emekli olmamanız, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamanız, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak ve İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmanız gerekmektedir.

Mardin İli Nusaybin – Ön Muhasebeci için başvurular 18 Şubat 2021 tarihinde sona ermektedir. 

Kursiyerler için İŞKUR başvuru numarası 1003228’dir.

İzmir İli Kemalpaşa – Otomotiv Elektrikçisi için başvurular 22 Şubat 2021 tarihinde sona ermektedir. 

Kursiyerler için İŞKUR başvuru numarası 1003094’tür.

Burdur İli Bucak – Bahçe Bakım Elemanı (Park Bahçe ve Koruların Bakımı) için başvurular 1 Mart 2021 tarihinde sona ermektedir. 

Kursiyerler için İŞKUR başvuru numarası 1002402’dir.

Peki İş Başı Eğitim Programının amacı Nedir?

İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

İşbaşı Eğitim Programlarında hangi giderler karşılanmaktadır

İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden;

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi,

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,

Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,

İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi, Genel sağlık sigortası primi, İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası verilmektedir.

Başvuru sayfası.

Yorum Gönder

@name x