Antalya iki gün aradan sonra ikinci patlamayla sarsıldı

26 Ocak 2016 Salı 15:16

Antalya, iki gün aradan sonra ikinci patlamayla sarsıldı. Pazar günü şehrin en işlek bölgesi olan kapalı yolda çöp bidonuna bırakılan patlayıcının infilak etmesinin etkisi henüz geçmeden, bu sefer şehrin büyük camilerinden Muratpaşa'nın...

Antalya iki gün aradan sonra ikinci patlamayla sarsıldı

Antalya, iki gün aradan sonra ikinci patlamayla sarsıldı. Pazar günü şehrin en işlek bölgesi olan kapalı yolda çöp bidonuna bırakılan patlayıcının infilak etmesinin etkisi henüz geçmeden, bu sefer şehrin büyük camilerinden Muratpaşa'nın bahçesinde patlama meydana geldi. Patlama sonucu ölen yada yaralan olmadı. Olayla ilgili eşkali belirlenen 2 kişi gözaltına alındı.

Patlamanın ardından emniyet birimleri seferber oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Cami avlusu ve yakınındaki yollar güvenlik çemberine alındı. Olay yeri inceleme ekipleri patlamanın sebebini araştırdı. Patlamanın meydan geliş şeklinin iki gün önce Kapalı Yol'da çöp bidonunda bırakılan patlayıcının infilak etmesiyle aynı olması dikkati çekti. Görgü tanıkları çok şiddetli bir patlama sesi duyduklarını, bunun üzerine insanların sağa sola kaçışmaya başladığını söyledi. Emniyet güçleri, ikinci bir patlama ihtimaline karşı vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Patlamanın yaşandığı bölgeye getirilen sinyal kesiciler nedeniyle cep telefonları kullanılamadı.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olayın hemen ardından güvenlik güçleri şüpheli şahıslar üzerinde uygulama yaptı. Caminin avlusundan çıkarak Kapalı Yol'a doğru koşan 2 şahıs, Attalos Heykeli yakınında gözaltına alındı. Şahıslar polisler tarafından ekip otosuna bindirilerek emniyete götürüldü. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından bölge yeniden yaya ve araç trafiğine açıldı.

Anahtar Kelimeler pkkantalyapatlama

Yorum Gönder

@name x