Erdoğan Suriyeli sığınmacıları ziyaret edecek

30 Aralık 2012 Pazar 10:59

Şanlıurfa'da bulunan Başbakan Erdoğan, partisinin il danışma meclisinde yaptığı konuşmada Suriye krizine değindi, ülkedeki kanlı sürecin sonuna gelindiğine işaret etti. Erdoğan bugün, Akçakale'de Suriyeli sığınmacıları ziyaret edecek.

Erdoğan Suriyeli sığınmacıları ziyaret edecek

 Şanlıurfa ziyareti kapsamında AK Parti İl Danışma Meclisi'nin toplantısına katılan Erdoğan, burada konuşma yaptı. Erdoğan, Suriye'de yaşananların Şanlıurfa ekonomisini olumsuz etkilediğini dile getirdi. Yaşanan sürecin artık sonuna gelindiğine işaret eden Erdoğan, şunları söyledi: "Güçlü sinyaller almaya başladık. Yaklaşık 2 yıldır devam eden bu kanlı, bu zalimane süreç artık sona yaklaşıyor. Suriye'de halkın taleplerini karşılayan bir yönetim inşallah kısa sürede yönetime gelecektir. Süreç tamamlandığı iki ülke ve halklarının güç birliği yaparak geleceğe yürüyecekler. Bu sürecin uzaması nedeniyle hükümetimiz eleştiriliyor. Ancak teşkilat olarak bu eleştirilerin hiçbirini dikkate almayacağız. Eleştiriler nedeniyle motivasyonumuzu bozmayacağız."

SIĞINMACILARI ZİYARET EDECEK 

Suriyeliler için şu ana kadar 500 milyon liraya yakın katkı yaptıklarını, dışarıdan gelen rakamın ise 30 milyon dolar gibi olduğuna işaret eden Erdoğan, Akçakale'de Suriyeli sığınmacıların kaldığı çadırkent ve kampları ziyaret edeceğini söyledi.

FİLİSTİNLİ KIZLA SOHBET ETTİ

Başbaşakan Erdoğan, toplantı sonrasında ise kentteki kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde buluştu. Başbakan Erdoğan'ı, otelin önünde karşılayanlar arasında Kasım ayında Batı Şeria'da bir İsrail askerine meydan okurken görüntülenen Filistinli kız, Ahed Tamimi de vardı. Başbakan Erdoğan, Tamimi ve annesiyle bir süre sohbet etti.

Yorum Gönder

@name x