Erdoğan Terör Hakkında Konuştu

31 Ocak 2013 Perşembe 22:55

Erdoğan, Millete Hizmet Yolunda konuşmasında, başta terörün sona erdirilmesi için yürütülen süreç olmak üzere gündemdeki konuları değerlendirdi.

Erdoğan Terör Hakkında Konuştu

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, teröre karşı Ocak ayında mücadelenin en yoğun şekilde devam ettiğini, terörü sonlandırmaya, teröristlerin silahlarını bıraktırmaya yönelik kararlı adımların da atılması için girişimlerin sürdüğünü belirtti.
Erdoğan, şöyle konuştu:

''Şiddet, hiçbir şekilde mazur ve meşru gösterilemez. Şiddetin hiçbir bahanesi olamaz. Şiddet, kendisini ve taleplerini haklı görenler için asla bir yöntem olamaz. Nitekim ülkemizde şiddet, bugüne kadar hiçbir şekilde hedefine ulaşamamış, hiçbir sonuç elde edememiştir. Demokratik toplumlarda, meselelerin çözüm yeri dağlar değil, parlamentolardır, çözümün aracı da silahlar değil, siyasettir. Meşru bir zeminde üretilen siyaset, er ya da geç bütün meselelere bir çözüm yolu, bir çıkış yolu bulacaktır.''

Bu süreç sona ermeli
''Bu süreç, terörle mücadelenin askıya alınacağı ya da terörle mücadeleden taviz verilecek bir süreç asla değildir ve olmayacaktır'' diyen Erdoğan, ''Topraklarımıza kastedenler, askerimize, polisimize, diğer güvenlik güçlerimize alçakça saldıranlar, köy korucularımıza saldıranlar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cevaplarını mutlaka alacaklardır. Ancak, tahribat kangrene dönüşmeden, kardeşler arasına husumet girmeden, nifak tohumları yeşermeden, bizim artık bu süreci sona erdirmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

Terörün sona ermesi için yürütülen süreçte ilkeleri de sıralayan Erdoğan,''Meşru dairede kalmak, anayasal ve yasal dairede kalmak, milletimizin değerlerine hürmet göstermek, bu süreçte de bizim sarsılmaz şiarımız olacaktır. Milletimiz bize güvendiği, bize inandığı sürece, inşallah, nifak ve fitne kaybedecek, kardeşlik mutlaka ama mutlaka galip gelecektir'' dedi.

Yorum Gönder

@name x