MHP'Lİ ADAN AKP'Yİ UYARDI !

24 Ekim 2015 Cumartesi 11:30

Fatih'teki Karagümrük Spor Kulübünü ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan Cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliklerine öncülük eden Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı, 7 Haziran'da bitmiştir. 1 Kasımda bu millete çok ciddi bir tokat yiyecektir dedi.

MHP'Lİ ADAN AKP'Yİ UYARDI !
Fatih'teki Karagümrük Spor Kulübünü ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan Cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliklerine öncülük eden Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı, 7 Haziran'da bitmiştir. 1 Kasımda bu millete çok ciddi bir tokat yiyecektir dedi. 

MHP Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Çolak ile Fatih'teki Karagümrük Spor Kulübü Lokaline gelen Celal Adan burada bir basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Adan, AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerin büyük bir hezimet yaşayacağını savundu. Adan, "Cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliklerine öncülük eden Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı, 7 Haziran'da bitmiştir. 1 Kasımda bu millete çok ciddi bir tokat yiyecektir." dedi.

'HALK İRADESİ AYAKLAR ALTINA ALINDI'

AKP'yi 7 Haziran seçimlerinden çıkan halkın koalisyon iradesini ayaklar altına almakla suçlayan Adan, "Görüyorum ki Adalet ve Kalkınma Partisi, 1 Kasım'da hezimete uğrayacaktır. En büyük oy kaybına İstanbul'da uğrayacaktır. İstanbullu çözüm sürecini buzdolabına koydum diyen iktidardan hesap soracaktır." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saray'ı meşrulaştırmak için "muhtarlara seslenme" gibi toplantılar düzenlendiğini söyleyeb Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ise seçim sonrasında "kendilerine hiçbir zaman koalisyon hükümeti kurmak amacıyla gelmemek" ve meydanlarda "bundan MHP'yi sorumlu tutmakla" eleştirdi.

'TERÖRLE MÜCADELEYİ SİYASİ İRADE ENGELLİYOR'

Adan, MHP'nin "yolsuzluk" ve "çözüm süreci" olmak üzere temel iki hususta AKP ile çatıştığına dikkat çekti. Hükümetin, Güneydoğu'da emniyet güçlerini terörle mücadelede engellediğini dile getiren Adan, bu konuda bölgeden bizzat kendilerini arayan vali ve il emniyet müdürlerinden sitemler duyduklarını ifade etti. Adan, "Bizi arayan yetkililer PKK burada örgütleniyor, karakollar kuruyorlar, gençleri dağa çıkarıyorlar" dediler. Niye müdahale etmiyorsunuz diye bizzat sorduğumda "Bize siyasi irade müdahale etmeyin dediler." diye konuştu. Adan, "Bu Türkiye'de bu örgütün silahlanmasına, devlete baş kaldıracak güce kavuşmasına baştan başa göz yuman bugünkü siyasal iktidar, 1 Kasım'da bedel ödeyecektir." ifadesini kullandı. AKP'yi son dönemlerde Mehmet Akif Ersoy'dan, Necip Fazıl'dan ve Arif Nihat Asya'dan şiirler okuyarak Türk milliyetçiliğini yapmakla eleştiren Adan, AKP'nin Türk topluma mal olmuş bu şahsiyetlerden şiirler okumasının onları kurtarmaya yetmeyeceğini belirtti.

'AKP'Yİ ONDAN NEMALANANLAR DESTEKLİYOR'

Türkiye'de AK Parti heyecanının artık bittiğini dile getiren Celal Adan, bu partiyi sadece ondan nemaların desteklediğini savundu. Adan şunları söyledi: "Sokakta sade vatandaşın desteklediği Adalet ve Kalkınma Partisi yoktur. İhaleciler, vurguncular talancılar büyük bir yekun oluşturmaktalar. Belediyelerden nasiplenenler, hükümetten iş aşıranlar gibi büyük bir yapı oluşturmuşlardır.

AKP'nin iktidarda kalması noktasında bu partiden nemalan bir gruptan başka sokakta AK Parti'yi savunan yoktur." Yolsuzlukları örtbas eden bu iktidarın halktan oy istemek için utanması gerektiğini belirten Adan, AKP'yi Cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliklerine öncülük etmekle suçladı. Adan, "Bu siyasal iktidar korku salmaktadır, Bu partiye mensup belediyeleri uyarıyorum: Halka temel haklarını kullanması konusunda baskı oluşturmayınız, tehdit etmeyin, "Seni görüyoruz AKP'ye oy vermezseniz görürsünüz" demeyiniz. Millet tehdit etmeyiniz. Devlet memurlarını tehdit etmeyiniz. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı 7 Haziran'da bitmiştir. 1 Kasım'da bu millete çok ciddi bir tokat yiyecektir." değerlendirmesinde bulundu.
Anahtar Kelimeler MHPcelal adan

Yorum Gönder

@name x