SELAHATTİN DEMİRTAŞ'TAN MHP'YE TAHRİK!

29 Mayıs 2016 Pazar 17:39

HDP Eş Genel Başkan'ı Selahattin Demirtaş önceki günlerde de dokunulmazlık konusunu eleştirmiş ve diğer partilileri tahrik edici açıklamalarda bulunmuştu.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'TAN MHP'YE TAHRİK!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Onlar dokunulmazlıkları kaldırılınca titreyeceğimizi düşündüler. Onlar titriyor çünkü. Artık bir arada duramaz dikiş tutamazlar. AKP, CHP, MHP parti olmaktan çıktılar. Onlar tek tip ama CHP ve MHP dağılmak üzere” dedi.


 “Bizim dışımızda bunu yapan yoktur. Sizler dışında böylesi dik duruş sergileyen yoktur. Hepsi ya korkularından ya da çıkarlarından teslim oldular. Küçük çıkarlar için nokta kadar menfaatleri uğruna virgül kadar eğildiler, bu hale geldiler. Biz böyle dayatmalara boyun eğmediğimiz için başımızda bu kadar zulüm vardır. Asla durmayacağız, sinmeyeceğiz. Onlar dokunulmazlıkları kaldırılınca titreyeceğimizi düşündüler. Onlar titriyor çünkü. Artık bir arada duramaz dikiş tutamazlar. AKP, CHP, MHP parti olmaktan çıktılar. Onlar tek tip ama CHP ve MHP dağılmak üzere. Biz çok renkli olmamıza rağmen bir aradayız ve direniyoruz. Coğrafyamız zengin, onlar da kırk haramiler. Biz bu kırk haramileri ülkemizden kovmadan vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. 
  

Yorum Gönder

@name x