Suriye'deki Türkmen'lerden Ülkü Ocakları'na Teşekkür PLAKETİ

14 Şubat 2016 Pazar 16:27

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa ve beraberindeki heyet, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'u ziyaret etti. Mustafa, Kılavuz'a Türk Dünyası'ne ve Suriye Türkmenlerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Suriye'deki Türkmen'lerden Ülkü Ocakları'na Teşekkür PLAKETİ

 Ülkü Ocakları'nın Türkmenlere yönelik faaliyetlerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Suriye Türkmen Meclisi yöneticilerini makamında kabul eden Olcay Kılavuz, şunları söyledi:

 
"Ülkü Ocakları olarak, Suriye'de Türkmen soydaşlarımızın her dönemde yanlarında olduk. Kendilerinin varlığını bölgede güçlü bir Türkiye'nin temeli olarak görmekteyiz.
 
Zira Türkmenler'in yüz yıla yakın bir zamandan beri şer ittifakları tarafından tehdit unsuru olarak görülmelerinin temel sebebi, Türkiye'ye ve Anadolu Türklerine olan bağlılıklardır. Bunun için bölgede her bombanın hedefi Türkmenler, yaşanan her acının sahibi soydaşlarımızdır."
 
KUTLU MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEK
 
Ülkü Ocakları'nın Türkmenlere yönelik desteğinin artarak devam edeceğini belirten Olcay Kılavuz, "Bu mukaddes davayı kendilerine geçim kapısı haline getirmeye çalışanlar var. Ülkü Ocakları olarak bu kirli anlayışa bugüne kadar müsaade etmediğimiz gibi bundan sonra da asla müsaade etmeyeceğiz. Biz var gücümüzle Türkmendağı'nın düşmemesi, Halep'te, Hama'da, Humus'ta Türkçe'mizin susmaması için olan bu kutlu mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.
 
İSTİSMARCILARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
 
Genel Başkan Kılavuz, ne Türkmen Davası'nı ne de "Esir Türkler"in istismar edilmesine, şahsi menfaat kaynağı haline döndürülmesi asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
 
"Turan coğrafyasının her bir karışında faaliyetlerimiz devam edecektir" diyen Kılavuz, "Başta Suriye ve Irak Türkmenleri olmak üzere tüm soydaşlarımızın her daim yanındayız. Birileri üç maymunu oynasa da Ülkücü Hareket mazlum soydaşlarının yanında olmaya devam edecek ve asla onları yalnız bırakmayacaktır" dedi.
 "HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSETTİK"
 
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa ise "Ülkü Ocakları'nın, Bozkurtların ve Büyük Türk Milleti'nin desteğini her zaman yanımızda hissettik. Ne vatanlarını savunan kahramanlarımızı ne de Türkiye'ye sığınan yetimlerimizi, ana ve babalarımızı yalnız bırakmadınız. Yaptığınız her şeyden dolayı, özellikle de bu samimi davranışlarınızdan dolayı şahsınıza ve şahsınızın nezrinde Ülkü Ocakları'nın tüm mensuplarına bir kez daha teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.
 
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa'nın Genel Başkanımıza plaket takdim etmesinin ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından ziyaret son buldu.


Yorum Gönder

@name x