Kayseri İl Teşkilatı binasında düzenlenen basın toplantısına katılan MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, son günlerde ülkede yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, “Terörün sonu Milliyetçi Hareket Partisiyle gelecek” dedi. MHP’nin ülkenin içinde bulunduğu durumdan en kısa sürede kurtarmak için çaba sarf ettiğini vurgulayan Kilci, ”Türkiye’deki terörün kökünü Milliyetçi Hareket Partisi kazıyacak. Onları bu duruma getiren, yeşerten ve Türkiye’de anaları ağlatan şimdi de babaları ağlatan bu terör olaylarının sonu ancak Milliyetçi Hareket Partisi’nin eliyle gelecek. Buna destek verenlerden ve teröristlerden Milliyetçi Hareket Partisi hesap soracak. Bu konudaki dik duruşunu devam ettiriyor” dedi.

“PAZARTESİNDEN İTİBAREN GENEL BAŞKANIMIZ ÖNEMLİ MESAJLAR VERECEK”

MHP’nin koalisyondan kaçmadığını, ilkelerine uyanlarla hükümet kuracaklarını dile getiren Kilci, “Sadece bununla ilgili değil, Milliyetçi Hareket Partisi şuanda Türkiye’nin yaşadığı bütün sıkıntılardan en kısa sürede kurtulmasıyla ilgili bütün çabayı, gayreti sarf etmektedir. Daha önceleri çok söyledik, biz ülkemizde yaşanan bütün sıkıntıları Milliyetçi Hareket Partisi olarak biliyoruz, gerek başkanımızın önderliğinde bunların çözümüyle ilgili hiçbir şeyden kaçmıyoruz. İlkelerimiz doğrultusunda bize yaklaşırlarsa koalisyon olmaya da Milliyetçi Hareket Partisi hazırdır ancak ilkelerimiz belli. Bizim ilkelerimize uyacaklar. Burada şartı biz ortaya koyarız, bizim koyduğumuz şartlara uyanlarla hükümet oluruz. Çünkü genel başkanımız aynen şu cümleyi kullandı. ‘Biz ülkemizi namerde muhtaç etmeyiz. Ülkemizi en son noktada hükümetsiz bırakmaya bizim gönlümüz razı olmaz. Şartlarımız bunlardır, sizi burada bekliyoruz’ dedi. Hakikaten sayın genel başkanımız şuanda her türlü yapılması gereken programlarını hazır hale getirmiş bekliyor. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şeyden kaçmaz, haklı olduğu konuları da halkımızla her şeyi paylaşacak. Önümüzdeki pazartesinden itibaren sayın genel başkanımız ve sözcüleri bu konuda çok olumlu mesajlar verecekler” ifadelerini kullandı.

“KATİLLER DE ORTADA ONLARI BESLEYENLER DE”

CHP’nin ‘Terör olayları araştırılsın’ önerisini reddettiklerinin hatırlatılması üzerine Kilci, “Biz AK Parti’ye destek vermedik, doğruya destek verdik. Hiç araştırma yapmaya gerek yok. Türkiye’de bu işlerin sorumluları bellidir, onun için ne araştırma komisyonu kuracaklar? Katiller de ortada, onları besleyenler de ortada, teröristler de ortada. Onun için biz gerek duymadık. Milliyetçi Hareket Partisi kendi düşüncelerini meclise yansıtmıştır. Dolayısıyla orada AK Parti’ye destek verme söz konusu değildir” dedi.