MHP İl Başkanı Duran: Başbakan, Öcalan'a 3G'li cep telefonu da hediye etsin

16 Ocak 2013 Çarşamba 15:22

MHP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Duran, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hapis cezasını çektiği odaya televizyon koyulmasını eleştirdi. Sadece televizyonun yetmeyeceğini söyleyen Duran, "Önümüzde kış mevsimi var. Vapurlar bazen İmralı'ya...

MHP İl Başkanı Duran: Başbakan, Öcalan'a 3G'li cep telefonu da hediye etsin

MHP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Duran, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın hapis cezasını çektiği odaya televizyon koyulmasını eleştirdi. Sadece televizyonun yetmeyeceğini söyleyen Duran, "Önümüzde kış mevsimi var. Vapurlar bazen İmralı'ya gidemiyor. Görüşmeler aksayabilir. Bu nedenle Başbakanımız, kendisine 3G'li bir telefon hediye ederse daha rahat görüşme olabilir." dedi.

MHP İl Başkanı Duran, düzenlediği toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basında dün iki kaynaktan iki farklı haber yer aldığını ifade ederek, "Birincisi, Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan'ın İmralı ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, kardeşinin televizyon talebinin olmadığı yönündeydi. Hükümet kanadından ise Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yaptığı açıklamada mahkûmun isteği doğrultusunda televizyon verilebileceğini söyledi." şeklinde konuştu. Televizyon programlarında da bu konuya ilişkin sürekli tartışmalar yapıldığına dikkat çekere, "Bu tartışmalara rahat katılabilmesi için televizyon verilmiş. Önümüzde kış mevsimi var. Vapurlar bazen İmralı'ya gidemiyor. Görüşmeler aksayabilir. Bu nedenle Başbakanımız, Abdullah Öcalan'a 3G'li bir telefon hediye ederse daha rahat görüşme olabilir. Hattâ ve hattâ televizyon kanallarındaki tartışma programlarına bile katılabilir." dedi.

Yorum Gönder

@name x