Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve yeni Wesley Sneijder, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya geldi.
Özel bir uçakla Atatürk Havalimanı’na gelen yıldız oyuncu, buradan Florya Metin Oktay Tesisleri’ne geçti. Ünlü futbolcu, Fatih Terim ve yöneticilerle tanıştı.
Terim ile Sneijder kısa süre konuşmasının ardından GS TV'ye "Transfer için söylenecek fazla bir şey yok. Zaten başkanımız gerekli açıklamaları yapıyor. Çok önemli bir oyuncu ve çok önemli bir CV'ye de sahip. İnşallah takımımızla kısa sürede kaynaşıp başarılara ortak olacak. Kendisinin burada olmasından çok memnunuz. Ona olan bu sevgiden dolayı çok fazla adaptasyon süreci olmayacaktır. Dünya'nın tanıdığı bir oyuncu. Ben zaten kendsini biliyorum. Yarından itibaren kendisini hazırlamaya çalışacağız. Takım arkadaşları da onu karşılayacak. Üzerinde çok fazla konuşulmaması gereken bir oyuncu. Şu kısa süre içerisinde cana yakın bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Tüm camiaya hayırlı olsun" dedi.
    Wesley Sneijder ise "Burada karşılanma şeklinden çok mutluyum. İnanılmaz bir ortam vardı. Koçla bir araya geldik. Şu an Türkçe bilmiyorum ama Türkçe de öğrenmek istiyorum. Şu an için İngilizce konuşuyorum. Terim ile İtalyanca diyaloglarımız oldu. Burada olmaktan dolayı kendimi çok mutlu hissediyorum. Artık bir an önce futbol oynamak istiyorum" diye konuştu.