Adana Ülkü Ocakları’ndan mesaj: Provokasyona gelmeyiz

20 Şubat 2013 Çarşamba 17:46

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat, 1960-1980 yıllarını hatırlatarak provokasyona gelmeyeceklerinin mesajını verdi.

Adana Ülkü Ocakları'ndan mesaj: Provokasyona gelmeyiz

 Adana Ülkü Ocakları başkanı Serhat Kanat Türkiye’de yaşanan olaylara değindi. Serhat Kanat vatandaşların kendilerine ‘Ülkücüler nerede? Neden sokakta değilsiniz? Türk milliyetçileri neden bu gidişe dur demiyor’ sorularını yönelttiğini söyleyerek “Sokaklara inmek çok kolay değil. Sokağa indiğimizde bunun akabinde mutlaka bir kardeşkanının dökülmesine vesile olacağımızı da biliyoruz"dedi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat, 8-9 Şubat'ta Ankara'da Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı düzenlediklerini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 9 Şubat 1969'da kurulduğunu söyleyen Kanat, "Her defasında ülkenin gidişatının iyi olmadığını, kötü şeyler olduğunu, sıkıntılar olduğunu, Türk devletinin bekasının büyük bir sıkıntı içinde olduğunu söyledik. Türk kimliğinin yok edilmek istendiğini, Türklüğün ve milliyetçiliğin her geçen gün yıpratılmak istendiğini söyledik. Haklı olarak vatandaşımız bize diyor ki, 'Neden sokaklarda değilsiniz, neden tepki vermiyorsunuz? Ülkü Ocakları nerede? Ülkücüler nerede? Türk milliyetçileri neden bu gidişe 'dur' demiyor? Biz onlara hep şunu söyledik.

Dedik ki, 'Sokaklara inmek çok kolay değil. Çok masum ve basit de değil.' Yani bu işi sokağa indirdiğinizde tekrar geri çekilme şansınız yok. Bunun örneklerini 1960'larda, 80'lerde görebilirsiniz. Geçmişte Türk milletinin çektiği acıları ve sıkıntıları eğer biraz inceleyecek olursak bugün tarihi bir sorumluğumuzun olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bugün sokağa indiğimizde bunun akabinde mutlaka bir kardeş kanının dökülmesine vesile olacağımızı da biliyoruz. Ülkücüler Türk milletinin sigortası ama sağduyuya sahip olması gerektiğini de biliyoruz.

Dolayısıyla Türk Gençlik Kurultayı bu amaçla düzenlenmiş ilk kurultaydır. Her ilden 3 üniversite ve yüksek lisans düzeyinde toplam 160 arkadaşımız katıldı. Kurultay sonrası bir bildiri yayınladı. Bu bildiri Türk gençliğinin kötü gidişata ilk manifestosudur. Sokaklara inmeyeceğiz ama bundan sonraki yanlışları demokratik her platformda dile getireceğiz" diye konuştu.

'BİZİ FARKLI YERLERE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR'

Birçok şeyle ilgili tepkisiz kaldıkları gerekçesiyle eleştirildiklerini anlatan Kanat, şöyle konuştu:

"Bunun değerlendirmesini çok yapıyoruz. Biz şunun bilincindeyiz, o kadar güçlü bir teşkilat ki Ülkü Ocakları, eğer yanlış bir yola girerse bu yoldan dönüşü zor. Bu yoldan çıkmamız mümkün değil. Genel Başkanımız bizi her Ankara'ya çağırışında, her toplantıda defalarca sağduyulu olmamız için uyarıyor. 'Sağduyulu olacaksınız, provokasyona dikkat edeceksiniz, sizi düne kadar kardeş dediğiniz, bugün de kardeşiniz olan arkadaşlarımızla ayrılıklarımızı farklılıklarımızı göz önünde bulundurarak çatıştırmak isteyecekler, akıllı olacaksınız. Siz bu milletin sigortasısınız, en son siz atacaksınız' diyor.

Ülkücüler Türk milletinin sinir uçlarıdır. Türk kimliğinin üzerinde bir operasyon var. Ancak muhataplarımız sinir uçlarını almadan bu operasyonu yapmak istemiyorlar. Dolayısıyla bizi farklı yerlere çekmeye çalışıyorlar. Hiç kimse bizi sokakta gezen 3-5 tane serseri zannetmesin. Biz bu vatanın devletin öz evlatlarıyız, herkes gibi eğitimliyiz, gündemi takip ediyoruz. Hiç kimse bizi aptal yerine koymasın. Hiç kimse bizi aldatmaya kalkmasın. 3 tane kömürle oy veren insanlardan farklıyız."

Yorum Gönder

@name x