Adana'da yağmur suyu tahliye sistemi çalışmaları sürüyor

01 Şubat 2013 Cuma 10:36

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Yüreğir’in Yenidoğan, Güzelevler ve Levent başta olmak üzere birçok mahallesinde yağmur suyu tahliye sistemi çalışmalarını sürdürüyor.Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni...

Adana'da yağmur suyu tahliye sistemi çalışmaları sürüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Yüreğir’in Yenidoğan, Güzelevler ve Levent başta olmak üzere birçok mahallesinde yağmur suyu tahliye sistemi çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, çalışmaların sürdürüldüğü Güzelevler Mahallesi’ne giderek ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz’den bilgi aldı.

Yapılan yatırımların çok önemli olduğunu vurgulayan Zihni Aldırmaz, “Bu çalışma Domuz Çiftliği bölgesinden geliyor ve devam ediyor. 4 kilometre uzunluğundaki su tahliye sistemi tamamlandığında artık bu mahallelerimizde su baskını yaşanmayacak.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin sadece bu bölgede değil, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam ve Karaisalı’da yaklaşık 120 noktada çalışma yaptığını belirten Zihni Aldırmaz, “Bundan memnun olan da var rahatsız olanlar da… Ancak memnun olanlar çok daha fazla. Hep birlikte el ele vererek 3-5 senede Adana’nın tüm sorunlarını çözeriz.” şeklinde konuştu.

Güzelevler Mahallesi Muhtarı Mustafa Güzel de hizmetlerden dolayı Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti. “Sadece mahallemiz için değil Adana için büyük bir hizmet” diye konuşan Muhtar Mustafa Güzel, “Artık mahallemizde evlerimizi su basmayacak.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x