Eğitim fakültesi öğrencileri 'öğretim materyalleri' sergisi açtı

27 Aralık 2012 Perşembe 17:34

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerini, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersi kapsamında hazırladıkları “Öğretim...

Eğitim fakültesi öğrencileri 'öğretim materyalleri' sergisi açtı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerini, “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersi kapsamında hazırladıkları “Öğretim Materyalleri” sergisi açıldı.
Eğitim Fakültesi fuaye alanında düzenlenen serginin açılışını Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Niyazi Kahveci ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahattin Arıbaş yaptı. İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin dönem başından beri yaptıkları materyallerden oluşan sergiyi, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrenciler de gezdi.
Materyal sergisiyle ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, öğrencilerin düzenledikleri sergi ile üretkenliklerini gösterdiklerini kaydederek, gelecek nesillerin ilköğretimde daha iyi yetiştirilmelerinin temin edilmesi noktasında bu sergide teşhir edilen materyallerin çok önemli katkılarının olacağını söyledi.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakkı Kontaş ise serginin “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersi kapsamında gerçekleştirildiğini belirterek amaçlarının öğrencilerin meslek hayatlarında öğrencilerle karşılaştıklarında öğrenme yollarına uygun öğretme seçenekleri üretmede nasıl bir yol izleyebileceklerinin becerisini kazandırmak olduğunu vurguladı.

Yorum Gönder

@name x