Manavgat'ta hayvan barınağı törenle hizmete girdi

09 Ocak 2013 Çarşamba 19:34

Antalya'da Manavgat Belediyesi'nin, Örnek Mahallesi Kum mevkiinde yaptırdığı Sokak Hayvanları Barındırma ve Bakım Merkezi hizmete açıldı.         Merkezin açılışını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü...

Manavgat'ta hayvan barınağı törenle hizmete girdi

Antalya'da Manavgat Belediyesi'nin, Örnek Mahallesi Kum mevkiinde yaptırdığı Sokak Hayvanları Barındırma ve Bakım Merkezi hizmete açıldı.

        Merkezin açılışını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Kızılot Belediye Başkanı Mustafa Keçer, CHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ve BBP İlçe Başkanı Ali İhsan Kılınç yaptı.

        Törende konuşan Başkan Sözen, hayvan barınağının 3 bin 600 metrekare alan üzerinde hizmet vereceğini belirtti. Sözen, barınakta bir hizmet binası, bir bekçi, evcil hayvan kafesleri, kanatlı hayvan kafesleri ve 300 metrekarelik alanda da su kuşlarının bulunduğu göletin olduğunu söyledi.

        Barınağı sokak hayvanlarının sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlamak amacıyla yaptıklarını belirten Sözen, hizmet vermede hiç bir zaman oy kaygısı gütmediklerini kaydetti. Sözen, "Bu dünya sadece insanlara ait değil. Hayvan barınağını yaparken kimileri bizi eleştirdi. 'Şunu yapmasaydınız da bu yatırımı yapsaydınız' diyenler oldu. Biz yolumuza devam ettik. Biz kimileri gibi oy kaygısı gütmedik. ‘Buradan bize oy gelir mi?’ diye hesap yapmadık. Hayvanlar oy kullanmıyor çünkü. Yaşayan tüm canlıların hizmet almaya hakkı olduğunu düşündük." diye konuştu.Yorum Gönder

@name x