MHP'li Gubaş: Basın ve ifade özgürlüğü olmadan demokrasi olmaz

10 Ocak 2013 Perşembe 17:29

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manavgat İlçe Başkanı Halil Gubaş, basın ve ifade özgürlüğü olmadan demokrasinin olamayacağını söyledi. İlçe Başkanı Halil Gubaş, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan...

MHP'li Gubaş: Basın ve ifade özgürlüğü olmadan demokrasi olmaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manavgat İlçe Başkanı Halil Gubaş, basın ve ifade özgürlüğü olmadan demokrasinin olamayacağını söyledi.

İlçe Başkanı Halil Gubaş, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Gubaş, Türkiye'de her daim basın ve ifade özgürlüğünün var olması adına dolma kalem hediye etti. Demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından birinin 'basın ve ifade özgürlüğü' olduğunu belirten Gubaş, halkın basın yoluyla gerçekleri öğrenme hakkını en doğal hakkı olduğunu söyledi.

Türkiye'de gazetecilerin zor şartlarda görev yaptığı ve çoğu zaman bilgiye ulaşmada canını tehlikeye bile attığını söyleyen Gubaş, gazeteciliğin toplumu bilgilendirme adına onurlu bir meslek olduğunu kaydetti. Gubaş, "Halkın gören gözü, duyan kulağı olan gazeteci arkadaşlarımız zor şartlarda görev yaparak toplumu bilgilendirmede kutsal bir görevi terine getiriyor. Sadece bizlere haber vermek adına her türlü zorluğa göğüs geriyorlar. Çalışırken haksız eleştirilere, suçlamalara, tehditlere, kana kuvvete ve saldırılara maruz kalıyor. Gazetecileri haber almada can güvenliklerinin sağlanmasını istiyoruz. "

Gubaş, ebediyete intikal etmiş bütün basın mensuplarına Allah'tan rahmet dilediklerini kaydetti.

Yorum Gönder

@name x