Bozdağ Kayak Merkezi için Denizli’ye 5 milyon lira ödenek geldi

04 Ocak 2013 Cuma 11:09

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Bozdağ Kayak Merkezi’nin yapımına başlanması için gerekli 5 milyon liralık ödeneğin, Maliye Bakanlığı tarafından Denizli Valiliği hesabına aktarıldığını söyledi. Zeybekci,...

Bozdağ Kayak Merkezi için Denizli'ye 5 milyon lira ödenek geldi

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Bozdağ Kayak Merkezi’nin yapımına başlanması için gerekli 5 milyon liralık ödeneğin, Maliye Bakanlığı tarafından Denizli Valiliği hesabına aktarıldığını söyledi. Zeybekci, Denizli’nin yıllardan beri kurduğu hayali kurduğu ve kendilerinin de vermiş olduğu bir sözü daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti: “Denizlimiz'in dev bir projesi daha hayata geçiyor. Milletvekillerimiz Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Valimiz Abdülkadir Demir ve Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte yaptığımız girişimler sonucu Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Denizlimiz için tarihî önemi olan bu talimatı söz verdiği gibi imzalayarak, turizme büyük katkıda bulundu.” dedi.

Türkiye’nin 2023 hedefleri için çıkılan yoldaki büyük yarışta bunun Denizli adına atılmış dev bir adım olduğunu söyleyen Milletvekili Zeybekci, “Denizlimiz, hedeflediği gibi termal sağlık, kültür ve tarih turizmi alanlarında sahip olduğu zenginlikleri değerlendirerek, dünyanın sayılı şehirlerinden biri olup yüz binlerce hemşehrisine yeni iş alanları kazandıracaktır. Hizmet aşkıyla 2001 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta, 2004'te Denizli hak ettiğini alacak diyerek size verdiğimiz sözle pekiştirdiğimiz yolculuğumuza, dünya şehri yapabilmek gayretiyle devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

@name x