TİREBOLU ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TÜRKMENELİ'NE YARDIM ELİ

04 Eylül 2014 Perşembe 17:43

Giresun-Tirebolu Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Suriye Türkmenlerine Yardım Kampanyası” kapsamında toplanan yardımlarla temin edilen 18 ton gıda ve ilaç Suriye’de Türkmenlere ulaştırıldı.

TİREBOLU ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN TÜRKMENELİ'NE YARDIM ELİ

 Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanı Atilla Aydın’ın eşlik ettiği yardım tırını Giresun’da Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Ertuğrul Konal uğurlarken Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan geçtikten sonra ara bölgede Suriye Türkmen Meclisi yetkilileri tarafından karşılandı.

Tirebolu Ocak Başkanı Atilla Aydın yaptığı basın açıklamasında: “Suriye’de iç savaş başladığından beri yaşanan insanlık dramından en çok nasibini alanların başında Türkmenler gelmektedir. Ortak dil, din, tarih ve kültürü paylaştığımız Türkmenlerin varlıklarını koruma mücadelelerini yakından takip ediyoruz. Bildiğiniz gibi Giresun Ülkü Ocakları eski başkanı Selami Aynur Türkmenlere yardım için gittiği Halep’te Esad’ın keskin nişancılarının hedefi olarak şehit olmuştu. Bu yardım kampanyasını şehit başkanımız Selami Aynur’un aziz hatırasına adadık. İnanıyoruz ki Tirebolu’dan yakılan bu kardeşlik ateşi bütün Anadolu’yu saracaktır.

Yapılan yardım sonrasında Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa’da yaptığı açıklamada: ”Tirebolu halkına ve yardım kampanyasını büyük bir özveriyle gerçekleştirerek Türkmen kardeşlerine ulaştıran Giresun-Tirebolu Ülkü Ocakları’na en derin şükranlarımı sunuyorum. Türkmenler zor zamanlarda kendilerini unutmayan Tireboluluları asla unutmayacaktır.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x