Sarıkamış’a giden öğrenciler Tarsus'a döndü

07 Ocak 2013 Pazartesi 16:25

Mersin'in Tarsus ilçesinden Sarıkamış’ta düzenlenen şehitleri anma törenlerine katılmak için giden öğrenciler döndü. Sarıkamış’taki törenlere katılan çoğu öğrenci 53 kişilik grubu hükümet konağı önünde Kaymakam Orhan Şefik...

Sarıkamış'a giden öğrenciler Tarsus'a döndü

Mersin'in Tarsus ilçesinden Sarıkamış’ta düzenlenen şehitleri anma törenlerine katılmak için giden öğrenciler döndü.

Sarıkamış’taki törenlere katılan çoğu öğrenci 53 kişilik grubu hükümet konağı önünde Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ve diğer yetkililer karşıladı.

Öğrencilerin, Sarıkamış’taki olayların yaşandığı mekanı görmelerinin çok önemli olduğunu söyleyen Kaymakam Güldibi, “3 gün önce Tarsus’tan grubumuz yola çıktı ve sağ-salim kente döndüler. Gençlerimiz, bu gezi sayesinde bu vatanın nasıl kurulduğunu, ne gibi sıkıntıların çekildiğini ve neden korunmasını gerektiğini kendi gözleri ile gördüler. Gençlerimiz orada gördüklerini hem bizlere, hem de arkadaşlarına anlatacaklar. Bu vatan çok kolay elde edilmedi. 100 binlerce, milyonlarca şehit verilerek bu vatan kuruldu. Bu nedenle vatanı korumamız için hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Hem teknolojiyle, hem de çağın gerektirdiği tüm donanımlara sahip olmamız, kendimizi yetiştirmemiz gerekiyor.” dedi.

Kaymakamlık toplantı salonunda protokol üyeleri ile sohbet eden öğrenciler ise anma törenlerini anlattılar.

Yorum Gönder

@name x