MHP İstanbul Milletvekilleri Ümraniye'de Muhtarlarla Buluştu

26 Ocak 2013 Cumartesi 12:27

MHP İstanbul Milletvekilleri, MHP Ümraniye ilçe teşkilatının verdiği kahvaltıda Muhtarlarla Buluştu

MHP İstanbul Milletvekilleri Ümraniye'de Muhtarlarla Buluştu
Foto galeriye git

 MHP Ümraniye ilçe teşkilatının, Ihlamurkuyu çırçır ormanında bulunan Şal Arena Spor Tesislerinde düzenlediği kahvaltıda MHP genel başkan yardımcısı, MHP İstanbul milletvekili Celal Adan,  MHP İstanbul milletvekili Ali Torlak, muhtarlarla buluştu. Ümraniye'nin, ülkenin ve muhtarların sorunlarını konuştular. Toplantıya MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı, 1. Bölge Başkanı Aziz Aydoğdu, İl Başkan Yardımcısı Serafettin Baydaroğlu, İl Yönetim kurulu üyesi Şahin Çakır, İlçe başkanı Sedat Özmen, Ümraniye Ülkü ocakları başkanı Adem Yıldız, Eski il disiplin kurulu başkanı Ahmet Tüfekçi, Eski ilçe başkanı Sabri Şenel, İl ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantı İlçe başkanı Sedat Özmen'in selamlama konuşmasıyla başladı daha sonra söz alan MHP Genel başkan yardımcısı Celal Adan Ülkenin içerisinde bulunduğu zor koşulları ve ihanet sürecine dikkatleri çekerek MHP'nin her türlü muhalefeti yaparak Türk milletine gerçekleri söylediğini ve milletin ülkenin geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.

MHP istanbul 1. Bölge Başkanı Aziz Aydoğdu toplantıda yaptığı kısa konuşmada ümraniye'de başlattıkları bu muhtarlarla buluşma programının diğer ilçelerde de sürdüreceklerini, ilerleyen süreçte bölgedeki tüm muhtarların bir araya getirildiği geniş katılımlı toplantının yapılacağını ifade etmiştir.

MHP İstanbul milletvekili Ali Torlak muhtarların her türlü haklı meselesinin ankara'da takipçisi olduğunu, onların dili olduğunu ifade ederek muhtarların mutlaka ankara'da muhtarlık müessesiyle alakalı düzenlemelerde seslerinin çıkmasını, parti kapılarını aşındırmalarını, haklı meselelerinde kamuoyu oluşturma gücünü ortaya koymalarını isteyerek kendilerine destek vereceğini, gerek mecliste gerekse MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüreceğini ifade ederek birlikte olunmasını, aksi takdirde muhtarlık mesleğinin etkisinin giderek azaltılacağını üzülerek ifade etti.

Programa katılan muhtarlar; İstanbul Muhtarlar Federasyon başkanı Kadir Delibalta, Ümraniye muhtarlar derneği başkanı ve Top Ağacı mahallesi muhtarı Yaşar Karataş, Tepe Üstü Mahallesi Muhtarı Turgay Demir, Dumlupınar mahallesi muhtarı Orhan Ezber, Cemil meriç mahallesi muhtarı Mustafa Akgül, Ihlamurkuyu mahallesi muhtarı Burhan Sağlam, Armağan Evler Mahallesi muhtarı Emin Bıyık, Çakmak mahallesi muhtarı Ayhan Köle, İnkilap Mahallesi muhtarı Mahir Su, Altınşehir mahallesi muhtarı Dursun Ali Yıldız, Namık Kemal Mahallesi muhtarı  Halil Dalçık, Tantavi mahallesi muhtarı Ayhan Kartal, Yukarı Dudullu mahallesi muhtarı Fahrettin Coşkun, Şerifali mahallesi muhtarı İbrahim Demir, Çamlık mahallesi muhtarı Hasan Doğan, Aşağı dudullu mahallesi muhtarı Mustafa Aydın, Kazım Karabekir mahallesi muhtarı Fahri Topal

Sırasıyla söz alan muhtarlar MHP Milletvekillerine, özellikle Ali Torlak beye kendilerine Ankara'da verdiği destekten her meselelerine sahip çıkışından dolayı minnettar kaldıklarını ve takdir ettiklerini ifade ederek her türlü kendine destek vereceklerini beyan ettiler. Muhtarlık kurumunun ülkemizde sembolik hale getirilmemesini muhtarlık kapısının dert dinleme kapısı, umut, çözüm, moral ve sosyal işlevinin ebedi olmasının milletin yararına olduğunu ifade ettiler. Sorunlarının çözümünde yerel, büyükşehir ve merkezi hükümetin AKP'de oluşunun avantajını yaşayamadıklarını ifade ederek yetkilileri göreve davet ettiler. 

Yorum Gönder

@name x