Öğrenciler, suç ve suçlulara karşı takvimle bilgilendiriliyor

31 Aralık 2012 Pazartesi 19:00

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik ve Çocuk Büro Amirliği tarafından öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve suçlulara karşı daha dikkatli olmaları amacıyla takvim bastırıldı. Dağıtılmaya...

Öğrenciler, suç ve suçlulara karşı takvimle bilgilendiriliyor

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Emniyet Müdürlüğü tarafından Toplum Destekli Polislik ve Çocuk Büro Amirliği tarafından öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve suçlulara karşı daha dikkatli olmaları amacıyla takvim bastırıldı.

Dağıtılmaya başlanan takvimlerle birlikte suç ve suçluların önüne geçilmesini sağlamayı amaçlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan bu uygulama ile ilgili açıklama yaptı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Çocuklar bizim geleceğimizdir düşüncesinden hareketle Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ve Çocuk Büro Amirliği olarak Gözümüz Olun Huzurunuz Olalım projesi kapsamında 'Konuşan Takvim ve Not Defteri' projesi hazırlanmıştır. Hazırlanan proje ile 6-15 yaş grubu öğrencilerin suça karışmasını önlemek, çevrelerinde olup biten olaylar ile çevrelerindeki kötü niyetli kişilerin farkına varmalarını sağlamak amacıyla ilçemizde bulunan ilkokul ve ortaokullardaki tüm dersliklere asılmak üzere 500 adet üzerinde (Evden dışarı çıktığımızda nerede ve kiminle olduğumuzu mutlaka ailemize bildirelim, acil durumlarda anne ve babamıza ulaşabilmek için adres ve telefon bilgilerimizi öğrenelim, evde yalnız kaldığımızda kapıyı yabancı kişilere açmayalım, sizi zorla bir yere götürmek isteyen olursa; tanıdığınız biri bile olsa bağırarak etraftan yardım isteyelim, tanımadığımız kişilere kendimiz ve ailemizle ilgili bilgi vermeyelim, bilmediğimiz bir yerde kaybolduğumuzda gördüğümüz ilk polisten yardım isteyelim) öğrencilerimiz için faydalı bilgiler bulunan 2013 yılı takvimi ve öğrencilere dağıtılmak üzere 5000 adet not defteri bastırılmış ve personel görevlendirilerek dağıtılmaya başlanılmıştır. Bu vesile ile İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yeni yıllarını kutlar, yeni yılın kendilerine mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederiz." denildi.
Yorum Gönder

@name x