Şehidin ismi Dedeler köyündeki okulda yaşayacak

26 Aralık 2012 Çarşamba 14:38

Zonguldak Ereğlili Şehit Noyan Aydın'ın ismi Dedeler köyü İlköğretim Okulu'na verilecek. Anne Ayşe Aydın bu konuda yaptıkları başvurunun Valilik tarafından kabul edildiğini söyledi. Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK'nın...

Şehidin ismi Dedeler köyündeki okulda yaşayacak

Zonguldak Ereğlili Şehit Noyan Aydın'ın ismi Dedeler köyü İlköğretim Okulu'na verilecek. Anne Ayşe Aydın bu konuda yaptıkları başvurunun Valilik tarafından kabul edildiğini söyledi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK'nın düzenlediği saldırıda şehit olan Noyan Aydın'ın annesi
Ayşe Aydın, oğlunun ismini Dedeler İlköğretim Okulu'na verileceğini söyledi. Bu konuda yaptığı başvurunun kabul edildiğini ve kısa süre sonra ismin değişeceğini kaydeden Aydın, kararı veren Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız’ a teşekkür etti. "Ben Dedeler köyünü çok seviyorum. Noyan'da o okuldan mezun oldu. Okulun adının ‘Şehit Noyan Aydın’ olması için birkaç yere başvurdum. Sayın valimizde bu isteğimizi kabul etti. Okulun isminin değişmesinin ardından yolun da yapılması için de başvurumuz oldu. Geriden gelen çocukların Noyan’ı unutmaması gerekiyor. Okulda okuyan çocuklar benim yanıma gelerek çamurlu yolda yürüdüklerini söylediler. Bunun üzerine de yolun yapılması için başvurduk." dedi.

Yorum Gönder

@name x