"Avustralyalı mahkumlar zaman kazanmaya çalışıyor"

07 Nisan 2015 Salı 10:05

Endonezya’da kurşuna dizilerek idam edilmeyi bekleyen uyuşturucu kaçakçısı iki Avustralyalı hakkında açıklamada bulunan Endonezyalı İçişleri Bakanı Muhammed Prasetyo, idamın engellenmesi için açılan son davanın zaman kazanmaktan başka...

Endonezya’da kurşuna dizilerek idam edilmeyi bekleyen uyuşturucu kaçakçısı iki Avustralyalı hakkında açıklamada bulunan Endonezyalı İçişleri Bakanı Muhammed Prasetyo, idamın engellenmesi için açılan son davanın zaman kazanmaktan başka bir işe yaramayacağına inandığını belirtti.
Andrew Chan ve Myuarn Sukumaran isimli Avustralyalı mahkumların avukatları, müvekkillerinin, affedilmeleri için bir kere daha mahkemeye gitmelerine izin verilmesi hakkını kazandılar.
Bu durumu yorumlayan Endonezya İçişleri Bakanı Prasetyo, “Bu alışılmamış bir yasal talep, ama bu hukuken mümkün. Bu nedenle mahkeme onlara bu hakkı verdi.” dedi.
Öte yandan Avustralyalı mahkumların avukata Michael O’Connell, zaman kazanmaya çalıştıkları iddialarını yalanlayarak, “Bu girişim zaman kazanmak adına yapılmadı. Amacımız müvekkillerimizin adil ve doğru bir şekilde yargılanmalarını temin etmek.” açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x