Çöpe karşı kitap kampanyasına büyük ilgi

22 Nisan 2013 Pazartesi 13:18

Çevrenin korunmasına dikkat çekmek için kutlanan Dünya Günü'nde Sofya'da 'Çöpe karşı kitap' kampanyası büyük ilgi gördü. Kredo Bonum Vakfı'nın kitabevleriyle ortaklaşa düzenlediği faaliyete binlerce insan iştirak etti.Kampanyada...

Çöpe karşı kitap kampanyasına büyük ilgi

Çevrenin korunmasına dikkat çekmek için kutlanan Dünya Günü'nde Sofya'da 'Çöpe karşı kitap' kampanyası büyük ilgi gördü. Kredo Bonum Vakfı'nın kitabevleriyle ortaklaşa düzenlediği faaliyete binlerce insan iştirak etti.

Kampanyada birkaç saat içinde 5 ton plastik çöp toplanırken, 5 bin kitap dağıtıldı. Onlarca metre kuyrukta birçok kişi ellerindeki çöp ile sabırla bekledi. Kitaplar tükendikten sonra da insanlar ellerindeki plastik atıkları çöp kovalarına bıraktı. Çöp kovalarında biriken plastikler geri dönüştürülecek.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Radoslav adlı genç, Pançarevo gölü etrafından 4 saat içinde 6 çuval pet şişe topladığını aktardı. Radoslav, “Çevreyi temizlemek için bunu yaptık. Karşılık falan beklemiyoruz. Daha fazla insanın bu faaliyete katılmasını diliyorum." diye konuştu.

İlgiyi gören organizatörler, gelecek yıla bu faaliyeti ülke genelinde düzenlemeyi amaçlıyor.

22 Nisan Dünya Günü, 1970 yılından bu yana, çevre sorunlarına dikkat çekmek için uluslararası çapta kutlanıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x