Pakistan'da elektrik tasarrufu: İşyerleri saat akşam 8'de kapanacak

08 Nisan 2015 Çarşamba 15:45

Pakistan’da yaşanan enerji problemi için devlet önlemler almaya devam ederken, iş yerlerinin akşam sekizde kapatılması ile ilgili karar alındı. Başbakan Navaz Şerif başkanlığında gerçekleştirilen Enerji Kabine Komitesi (CCE) toplantısında,...

Pakistan'da elektrik tasarrufu: İşyerleri saat akşam 8'de kapanacak

Pakistan’da yaşanan enerji problemi için devlet önlemler almaya devam ederken, iş yerlerinin akşam sekizde kapatılması ile ilgili karar alındı.

Başbakan Navaz Şerif başkanlığında gerçekleştirilen Enerji Kabine Komitesi (CCE) toplantısında, başkent İslambad ve Pencap eyaletinde iş yerlerinin saat 20.00'da, restoranların 22.00'da, düğün salonlarının ise 23.00'da kapatılmasına karar verildi.

Hükümet yetkilileri, federal bakanlara ve eyalet yetkililerine enerji tasarrufu için alınan bu kararın, diğer eyaletlerde de uygulamaya geçmesini isterken, enerji yönetimi ile ilgili eyaletlere acil brifing verilmesini söyledi.

Yetkililer, alınan kararla birlikte lamba, fan, klimanın yanında diğer elektrik tüketen makinelerin de gece kullanılmaması ile daha az elektriğin harcanacağını ve gereksiz elektrik tüketiminin en aza indirgeneceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x