Edremit Körfezi belediyeleri EMİTT'in açılışında ilgi odağı oldu

24 Ocak 2013 Perşembe 16:45

17. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT 2013) açıldı. Fuara katılan Edremit Körfezi'ndeki ilçe ve belde belediyeleri, açılış gününde ilgi odağı oldu. Turizm profesyonelleri ve seyahat acenteleri, Körfez'deki belediyelerin...

Edremit Körfezi belediyeleri EMİTT'in açılışında ilgi odağı oldu

17. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT 2013) açıldı. Fuara katılan Edremit Körfezi'ndeki ilçe ve belde belediyeleri, açılış gününde ilgi odağı oldu. Turizm profesyonelleri ve seyahat acenteleri, Körfez'deki belediyelerin standına yoğun ilgi gösterdi. Bu arada Akçay, Güre, Karaağaç ve Küçükköy gbi beldeler, Balıkesir büyükşehir olması dolayısıyla 2014 yılında mahalleye dönüşecekleri için son defa katılmış oldu.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı'nda düzenlenen EMİTT 2013'te yer alan Akçay Belediyesi, Akçay Kent Konseyi Turizm Tanıtma Grubu üyeleriyle birlikte beldeyi tanıttı. Ziyaretçilere tanıtım ürünleri dağıtılırken Akçay’ın doğal güzelliklerinin yanısıra Kazdağları ve bölge hakkında genel bilgiler verildi. Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, sevgi ve su beldesi olarak tanımladığı Akçay’ın ilgiyle karşılanmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. İnceoğlu, "Akçayımız, Erdek ilçesiyle birlikte ülkemizin ilk turizm hareketinin başladığı tatil yörelerinden birisi. Belediye olarak, Akçayımız'ın turizm sektöründe daha üst sıralarda yer alabilmesi için tanıtım faaliyetlerinde bulunduk. Belediyemizin kapatılarak ilçe merkezine bağlanması öngörülüyor ancak biz, Akçay’ın turizmde hak ettiği noktalara ulaşabilmesi için her alanda olduğu gibi turizmde de çalışmalarımızı son güne, son dakikaya kadar sürdüreceğiz.” dedi. Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin de, “Belediyemizin son gününe kadar hizmetlerimize ve tanıtımlarımıza devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x