GÖRÜNEN KÖY VE KILAVUZ MESELESİ !

GÖRÜNEN KÖY VE KILAVUZ MESELESİ !

Cevat Nas

cevat123
01 Şubat 2013, 23:34
Bugün kü gelinen noktada bir değerlendirme yaptığımızda hiçde iyi olmayan durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Olanlara ve izlenimlerimize kısa bir göz atalım:
Birileri "terör sorunu çözülürse MHP biter" diyorlar. Bunlar MHP'yi de kendileri gibi "mevsimlik " atama yoluyla kurulmuş parti sanıyorlar .MHP atama yoluyla kurulmamış ,Türk Milletinin değerlerini sonsuzadek korumak,yaşatmak -geliştirmek için kurulmuştur.Milletler var olduğu müddetçe milliyetçilik var olacaktır. İsteseniz de istemeseniz de MHP dünya durdukça,ismi değişse bile parlamanter sistem olduğu sürece var olacaktır.
CHP Milletvekili Güler "Türk bir Ulusun, Kürt bir milliyetin adıdır" diyor. Cehalet! Türk bir milletin, Kürt bir etnisitenin adıdır. Her etnodan bir millet çıkmaz. CHP nerede bunu anlamak çok zor...Atatürk nire chp nire ,Tunceli milletvekili gibiler nire ! Kesinlikle bu ülkeye bir Atatürk gerçekten lazım,biraz kafası çalışan herkes bunu anlar.
Yine pkk nın Şivan Perver denen ağzı ,Türk Milliyetçileri milliyetçilik söylemlerinden vazgeçmelidirler diyor.Yani bu hain böyle dedi ya hemen Milliyetçiliği ,vatanı ,milleti,devleti sevmeyi bırakalım gitsin,öyle mi? Bunun gibi din imandan söz ederek iktidar olmuş partinin bir çok ileri geleni koro halinde Milliyetçi Harekete hakaret ediyorlar. Gümüşhaneli Hemşehrim Atsız Ata'nın dizeleri geldi aklıma: "Çinli meydan okursa bunda şaşacak ne var/Keçi esrik(sarhoş) olunca dövüşmeye KURT arar"...
Mecliste hükümet -BDP-Bölücü muhabbeti ve işbirliği vicdanları sızlatıcı boyutlarda. Ömründe bir gün ben Milliyetçiyim diyen veya demeyenler; bu vatanı ve milleti sevip de haklı veya haksız bir sebeple Türkiyeyi,Öcala'ın kucağına oturtanlara oy veren insanlar... Artık son aşamaya gelindi. Derin bir tefekkür zamanıdır. Bunların gidişi kendileri dahil herkes için felakete doğru. Bakın Patriotlar bu ülkeye niçin gelir? Bizi nereye sürüklemek istiyorlar? Bunlar sayesinde tek dostumuz Barzani... Barzani gibi dostun varsa, düşmana ne hacet?
K. Irak'ta Türkmenler katlediliyor. Hükümetten "tık" yok. Bölgesel güç Türkiye söylemleri nerede kaldı? Müslüman müslümanın kardeşidir.Allahın emrine kimler uymuyor? Neden Kerkükte Türkmenim hala kan ağlıyor? Neden Suriyede ve diğer İslam diyarlarında ,Doğu Türkistanda kan durmuyor? Çünkü Türk 'ün Cihan hakimiyeti yok artık...Lafla peynir gemisini yürütenler ne kadar daha bu milleti meşgul edecekler?

Hükümetin açılımlarla şımarttığı PKK, basın yoluyla iktidarı tehdit etmeye devam ediyor…
PKK’nın Avrupa sorumlularından kapatılan eski DEP Milletvekili Zübeyir Aydar, BDP heyetinin İmralı adasına gidip Abdullah Öcalan ile görüşmesinin önemli ve olumlu olduğunu belirtti. Ancak BDP’nin yapacağı şeylerin yanı sıra yapamayacağı şeylerin de olduğunu kaydeden Aydar, “Öcalan söylemeden ve kendisi istemeden biz silahlı güçleri sınır dışına çıkaramayız. Bu konuda sayın Öcalan’ın rolünü oynaması için önü açılmalıdır” diyor! yani kısaca Öcalan serbest kalmalıdır deniyor. Zaten hükümet de onun için uğraşıyor,uygun bir kılf arıyor.
Dışişleri bakanını bir konuşmasında dinlemiştim. Bakan şöyle diyordu: Bu bölgede oyun kurucu biziz ,biz ne dersek o olacak.Ama maalesef öyle olmuyor. Görünen o ki İmralı ne derse ona muhtaç kılındı Türkiye...

Artık mahkemelerde Kürtçe ifade alınıyor. Kürt kökenli arkadaşlarımız da iyi biliyor ki ,tüm bunlar emperyalizmin Türkiye üzerindeki oyunlarının parçaları. Türk Dili de artık köşeye sıkıştırılmış durumda .Artık yeni bir meslek doğuyor,Kürtçe çevirmenler Ltd şirketi diye... Bir milleti millet yapan ana unsurlardan birisi dildir.Başbakan tek dil konusuna hiç girmiyor. Girse ne olacak ki,Diyarbakırda bayrağımız indirilip yerine pkk paçavrası asılmadı mı? Kimseden ses çıkmadı. Belli medya bu rezaletleri hep sakladı. Yarın Laz ,Çerkez,Boşnak,Arnavut ,Rumca, Arapça dillerindede mahkemelerimizin hizmet vermeleri istenirse ne olacak? Türkiye her hususta parçalanmanın eşiğine getirildi. Büyükşehir Belediyeler yasası ile pkk'nın federasyon istekleri kabul edildi. Paristen getirilen üç pkklının cenazesi başkentimiz Diyarbakırdır denilerek bu cenazelerin oraya defnedilme isteği kabul edildi.

Şimdi sırada olan istekler için çalışılıyor. Yeni anayasada Türk kelimesinin olmaması,İçerdeki general ve askerlerin gündeme getirilip ,yeni düzenlemelerle Öcalanın serbest bırakılması,Kürtçenin resmi dil statüsünü alması, KCK bayraklarının resmi olarak Türk bayrağının yanında asılması... Ve daha birçok istek sıraya girecek anlaşılan. 

Karaman Oğlu Mehmet Bey,Türk dilinin başına gelenleri acaba görüyor mu? Kimler tüm bu olumsuzluklara sebep ,izliyor mu?Diyarbakırlı Ziya Gökalp ,şehrinin düştüğü hali şu an görse ne der? Türkmenler şu an yine öldürülüyor ve bizden medet bekliyorlar... Biz ise Cumhurbaşkanlığı seçimi ve diğer seçimler çantada keklik olsun diye PKK isteklerini çaktırmadan gerçekleştirmekle meşgulüz.Hani BDP li milletvekilleri pkk lılarla sarmaş dolaş olduğundan dolayı mecliste görüşülüp milletvekillikleri düşürülecekti ne oldu? Kapandı gitti... Nasıl olsa her söylenileni bu millet kabul ediyor ve de yutuyor.

Türkiye'nin gündeminden ve yapılanlardan anlaşılmalı ki: EY MİLLET TÜRK AÇILIMI İSTEMENİN ZAMANI GEÇİYOR BİLE ,bunu bu millete anlatmak lazım. 
Saygılarımla...
Cevat Nas

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa Kemal 5 yıl önce yorumlandı

sayın yazar,yüreğine sağlık. bugünkü durumu anlaşılır bir dille izah ettiniz. adamlar bugün diyor yarın değiştiriyor. bu halk gerçekten herşeyi yutuyor. seçim kazanmak ,kürtlerin oyunu almak için apoyu rahat ve konfor içinde yaşatıyorlar.bu millet akıllanmalı. saygılar,selamlar.

Kişi beğendi.