Adanalı eğitimciler, madde bağımlılığına pedal çevirerek dikkat çekti

04 Nisan 2015 Cumartesi 13:44

Adanalı eğitimciler, madde bağımlılığına dikkat çekmek için pedal çevirip, simit-şalgam içti. Dilberler Sekisi’nde biraraya gelen Aktif Eğitimciler Sendikası Adana Şubesi üyeleri, aileleriyle birlikte madde bağımlılığına dikkat çekti....

Adanalı eğitimciler, madde bağımlılığına pedal çevirerek dikkat çekti

Adanalı eğitimciler, madde bağımlılığına dikkat çekmek için pedal çevirip, simit-şalgam içti.

Dilberler Sekisi’nde biraraya gelen Aktif Eğitimciler Sendikası Adana Şubesi üyeleri, aileleriyle birlikte madde bağımlılığına dikkat çekti. Programda konuşan Aktif Eğitimciler Sendikası Adana Şube Başkanı Ömer Yılmaz, madde bağımlılığına dikkat çekmek için 2017 yılına kadar sürecek bir eylem planı hazırladıklarını hatırlattı. Bu eylem planı kapsamında sağlıkyaşam yürüyüşü ve bisiklet turu düzenlediklerini ifade eden Yılmaz, yürüyüş yapıp ve pedal çevirdikten sonra da simit-şalgam ile programı tamamlayacaklarını belirtti. Sloganlarının ‘İçki, alkol içme şalgam iç’ olduğunu dile getiren Ömer Yılmaz, “Amacımız, madde bağımlılığından korunabilme adına insanlarımıza, öğretmenlerimize, üyelerimize ve çocuklarına yönelik bu konuda bilinç ve farkındalık oluşturmaktı. Bu amaç doğrultusunda etkinliklerimiz sürecek. Bugün de yürüyüş, bisiklet etkinliği, doğa etkinliği gerçekleştirmiş bulunmaktayız.” Dedi.

Eğitim alanında hizmet yapan bir sendika olan Aktif Eğitimciler Sendikası’nın ‘bu konuda biz de varız’ dediğini vurgulayan Yılmaz, “Eğitimin her alanında çözüm odaklı, üyelerinin devamlı eğitim ve sağlıklı, bağımlılıktan uzak birey olma noktasında da amaçları olan bir sendikayız. Bu konuda tüm Türkiye’yi, yetkilileri buradan bağımlılıkla mücadeleye davet ediyoruz. Aktif Eğitimciler Sendikası olarak da bu meselenin hep yanındayız, tarafındayız. Toplumumuzu bağımlılıktan kurtarmayı hedeflemekteyiz. Bu etkinliğimizin ana sloganı, temel taşı olarak şunu koydu, bir adanalı olarak İçki, alkol içme şalgam iç, sloganımız bu. Bu şekilde eğitimin her alanında çözüm alanında bir sendikacılık yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x